my lovely sam soon dizi posteri

My Lovely Sam Soon Konusu ve Yorumu

My Lovely Sam Soon | 내 이름은 김삼순
Tür: Dram, Romantik, Komedi
Oyuncular: Kim Sun A, Hyun Bin, Daniel Henney, Jung Ryeo Won

2005 yılına ait bu dizi romantik komediler klasmanında hala adından söz ettiriyor olmasına rağmen oldukça eski bir romantik komedi K_Dramasıdır. Özellikle dizinin en büyük bağlayıcısı, başrolde yer alan Kim Sun A’nın çizdiği başarı. Alıştığımız ince, bakımlı kadınlardan sonra hafif toplu, biraz sakar ve kaba saba ama sevimli karakteriyle kendini sevdiriyor. Rol arkadaşı Hyun Bin, “Secret Garden” ve 2019 yılında yayınlanan, bu ara adından çok bahsettiren “Crash Landing On You” dizilerinde de oynayan önemli aktörlerden biri. Ayrıca Kore asıllı Amerikan oyuncu Daniel Henney’de bu dizide yer alıyor. Lakin 2005 yılında yayına giren polisiye dizi Criminal Minds’i izleyenler hatırlayacaktır.

Konusu:

Sam Soon otuzlarında, bekar, hala ve annesiyle yaşayan Fransa’da eğitim almış bir pastacıdır. Ne yazık ki Noel günü tesadüfen erkek arkadaşının kendisini aldattığını öğrenir. Bu olaya tanık olan Jin Heon ile her karşılaşmasında çok da hoş şeyler yaşanmaz. Restoranı için iyi bir pastacı arayan Jin Heon ve Sam Soon tekrar karşılaşırlar ve ikisini de içinde bulundukları durumdan kurtaracak bir anlaşma yaparlar. Ne var ki sahte sevgililerin zamanla duyguları değişecektir.

Yorumu:

İzlerken beni zorlayan tek şey eski bir yapım olduğu için dizinin çözüm kalitesinin alıştığımız kalitenin altında olmasıydı. Ancak Hyun Bin’in adını duyurduğu bu dizi sonuçta izlenmeye değer diziler arasındadır.

My Lovely Sam Soon Hakkında Bilgiler:

Adı: My Lovely Sam Soon | 내 이름은 김삼순
Tür: Dram, Romantik, Komedi
Yönetmen: Kim Yoon Cheol
Senarist: Kim Do Woo
Yapımcı:
Yayıncı: MBC
imdb: 7.9
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2005
Yayın Tarihi: 1 Haziran 2005 – 21 Temmuz 2005
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina