boys over flowers dizi posteri
 

Boys Over Flowers Konusu ve Yorumu

Boys Over Flowers | 꽃보다 남자
Tür: Romantik, Komedi, Gençlik
Oyuncular: Lee Min Ho, Ku Hye Sun, Kim Hyun-Joo, Kim Bum

Bir arkadaşımın Kore dizilerinden bahsetmesi ile uzun suredir izlediğim İngiliz dizilerine ara verdirten ve bana Kore dizi dünyasının kapılarını açan dizidir kendisi. Aslında uzak doğu film ve dizilerine oldukça uzaktım. Açıkçası fazla ilgimi de çekmiyordu. Bir gece vakti kendime yeni dizi ararken neden olmasın dedim. Sonuç olarak aratmalarda tesadüfen bu dizi karşıma çıktı. Oysa zamanla öğrendim ki Kore dizileri 101 niteliğinde bir diziymiş kendileri. Ne var ki bölümler ilerledikçe is yerinde arkadaşlarıma Gu Jun Pyooooo derken buldum kendimi. Biraz komedi, biraz dram havasında. Bunun yanında karakterlerin sarmalamasıyla oldukça sürükleyici bir dizi. Kore dizileri giriş dersinde bilinmesi gereken dizilerden biri olduğunu artık siz de keşfedeceksiniz. Üstelik daha sonraları arama motorunda “Kim bu Lee Min Ho?” derken bulabilirsiniz kendinizi.

Diziyle 2009 KBS Drama Ödüllerinde, Ku Hye SunNetizen Ödülü” ve “Mükemmellik Ödülü” ayrıca Lee Min Ho ile” En İyi Çift Ödülü”nü aldı. Bununla beraber aynı yılın 6.Yahoo!Tayvan Asya Buzz Ödüllerinde “En İyi Asyalı Kadın Oyuncu Ödülü” ile 4.Andre KimEn İyi Yıldız Ödüllerinde “En İyi Kadın Yıldız Ödülü” ne sahip oldu.

Konusu:

Geum Jan Di (Ku Hye Sun), kuru temizleme dükkanı olan fakir bir aileden gelmektedir. Seul’un en iyi koleji olan Shinhwa Lisesi’nde yapmış olduğu kahramanlıktan dolayı burslu okumaya başlar. Ancak daha ilk günden okulun zengin öğrencileri ile maceraları da başlar. En başta da Goo Jun Pyo (Lee Min Ho) ile.

Yorumu:

Dizi dünyasında hepimizin tutkunu olduğu tur farklı. O yüzden öncelikle belirtmeliyim ki bu dizi daha çok romantizm ve dram severlere hitap ediyor. Hiç izlememişseniz dünyada bizim ülkemizden sonra en çok izlenen ülke dizilerine bir şans verin derim. Dilimize Yaban Çiçeği olarak çevirdiğimiz dizi için iyi seyirler.

Boys Over Flowers Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Jeon Ki-Sang
Senarist: Yoon Ji-Ryeon
Yapımcı:
Yayıncı: KBS2
imdb: 8.1
Bölüm Sayısı: 25
Yapım Yılı: 2009
Yayın Tarihi: 5 Ocak 2009 – 31 Mart 2009
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi – 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina