gu family book kangchi the beginning dizi posteri

Gu Family Book Konusu ve Yorumu

Gu Family Book | 구가의서
Tür: Tarih, Romantik, Aksiyon, Fantastik
Oyuncular : Lee Seung Gi, Bae Suzy, Choi Jin Hyuk, Lee Sung Jae, Sung Joon

2013 yılı dizisi olan Gu Family Book, 24 bölüm ile izleyici karşısında. Fantastik, tarihi türde ve büyük bir aşkı anlatıyor. Gumiho olarak adlandırılan neredeyse ölümsüz mistik bir yaratığın bir kadına aşık olmasıyla başlıyor. Üstelik dizi Joseon döneminde geçiyor. İlk bölümlerde, sinir bozan ve yanlış karar alan, bence aptalca karakterleri yüzünden biraz tereddütte düştüm. Çünkü abartılı dramları izleyemiyorum. Ama diziye devam etmek doğru kararmış.

Kang Chi rolünde oynayan Lee Seung Gi kesinlikle izlemeye değer. Bae Suzy ile çok uyumlu bir çift olmuşlar. Tüm dizi boyunca sinirlerimi zıplatan Jo Gwang Woon’ı canlandıran Lee Sung Jae’ye de ayrı bir hayran oldum. Gerçekten karakterini yaşatıyor. Mistik yaratık rolünde olan Choi Jin Hyuk ise her zamanki gibi etkileyici.

Leydi Ye Wool’un sadık koruyucusu Gon, 4 sütunlar, ninjalar ve geyşalar ile harika bir öykü örülmüş.

Konusu:

Yon Seo Hea’nın ailesi haksızca hainlikle suçlanır ve öldürülür. Eğlence evine köle olarak gönderilen kadını yüzyıllardır ormanda yaşayan mistik yaratık Wol Ryung kurtarır. Sevdiği kadınla mutlu bir hayat sürmek isteyen adam insan olabilmek için Gu Aile Kitabını bulmaya karar verir. Ancak peşlerini bırakmayan Gwan Woong, aileyi dağıtır. 20 yıl sonra bebekken nehirde bulunan ve bir tüccar tarafından büyütülen Kang Chi, Gwan Woong’un yeniden kasabaya dönmesiyle onu büyüten insanları korumak ve gerçek ailesinin hikayesini öğrenmekle karşı karşıya kalır.

Yorumu:

Genelde Joseon dizilerinde acımasız ve türlü zorluklarla dolu bir hikaye olur. Bu dizide de aynı şeyler olsa dahi taht konularının dışında çok daha farklı bir konu ele alınmış. Özellikle tarihi dizileri seviyorsanız içinde mistik ögelerin bulunduğu Gu Family Book’u mutlaka beğenirsiniz.

NOT: Joseon Dönemi hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Gu Family Book Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Shin Woo-Cheol, Kim Jung-Hyun
Senarist: Kang Eun-Kyung
Yapımcı: Park Tae-Young
Yapımcı Şirket: Samhwa Networks
Kanal: MBC
imdb: 8.1
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2013
Yayın Tarihi: 8 Nisan 2013 – 25 Haziran 2013
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00
Ülke: Güney Kore
Dili: Korece


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina