pride and prejudice dizi posteri

 

Pride and Prejudice Konusu ve Yorumu

 

Pride and Prejudice | 오만과 편견
Tür: Romantik, Hukuk, Dram
Oyuncular : Choi Jin Hyuk, Baek Jin Hee, Lee Tae Hwan, Choi Woo Sik

Dizi, savcılar ve yıllar önce yaşanmış bir olayın suçlularını yakalamayı konu almış. Böyle tarzda olan dizileri sevenler beğeneceklerdir. Açıkçası ben hukuk dizileri tutkunu değilim. Ama Choi Jin Hyuk’u sevdiğimden bu dizisini de izlemek istedim. Konu sürükleyici aslında ama bence yirmi bir bölüm olması biraz diziden kopmama sebep oldu. Başrol oyuncuları Baek Jin Hee ile Choi Jin Hyuk’un tam olarak uyuşmaması da ayrı bir etken.

Dizi aslında romantizmi çok düşük bir dizi. Daha çok yüksek mevkilerdeki suçluların geçmiş olaylardan başlayarak yakalanması üzerine. Sürpriz sonlu olduğunu da söyleyebilirim.

Dedektif Kang Soo rolü ile Lee Tae Hwan , Rezil Herif ve baş savcı Moon Hee Man gerçekten tempoyu yükseltiyorlar. İlk başlarda farklı davaları çözüyor gibi gözüküyor. Ama sonunda geçmişin izinde bir kovalamacaya dönüşüyor.

Konusu:

Han Yeol Moo’nun altı yaşındaki erkek kardeşi taşındıkları gün kaybolur. Ne yazık ki bir kaç gün sonra cesedi bulunur. Ailesi bu acıyla uzun süre yaşarken Yeol Moo katili yakalamak için savcı olur. Baş şüphelisi Goo Dong Chi ise stajyer olarak başladığı yerde aynı zamanda yönetici savcıdır.

Yorumu:

Güçlü suçluların peşine düşen savcıların mücadelesini içeren bir dizi. Sonuçta mükemmel diyemesem de oyuncuların bazıları için izlenebilir. Jane Austen’ın yüzyıla damga vurmuş romanı ise tek ortak noktasının isim olduğunu da belirteyim.

Pride and Prejudice Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kim Jin-Min
Senarist: Lee Hyun-Joo
Yapımcı: Kim Ho-Joon, Moon Suk-Hwan
Yayıncı: MBC
imdb: 7.2
Bölüm Sayısı: 21
Yapım Yılı: 2014
Yayın Tarihi: 27 Ekim 2014 – 13 Ocak 2015
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina