she-was-pretty-konusu-posteriShe Was Pretty Konusu ve Yorumu

She Was Pretty | 그녀는 예뻤다
Tür: Romantik, Komedi
Oyuncular: Hwang Jung-Eum, Park Seo-Joon,  Choi Si-Won, Go Joon-Hee

Aslında bu diziden Türk versiyonunu çok seven kuzenim sayesinde haberdar oldum. Belki bilmeyenleriniz vardır; Türk ekranlarında yayınlanan Seviyor Sevmiyor isimli dizi She Was Pretty’den uyarlama. Dizinin konusunu kuzenimden dinleyince Kore versiyonunu izlemekten vazgeçmiştim. Ancak Park Seo Joon benim için romantik komedilere en çok yakışan aktör olunca dönüp dolaşıp yine kendimi dizinin başında buldum.

Dizi çocukluğumuzun masallarından çirkin ördek yavrusunu hatırlatıyor. Ama bu sefer kuğuya dönüşen  çocukken tombul ve dikkate değer bir yanı olmayan Ji Sung Joon. Kuğuluktan çirkin ördekliğe dönen ise Kim Hye Jin.

Dizi son bölümlere kadar oldukça akıcı ancak son bölümlerde tempo biraz düşüyor açıkçası. Bence bunun en büyük sebebi diziye renk katan Choi Si Won’un artık daha geri planda kalması. Yine de benim gibi Park Seo Joon hayranıysanız izlemek keyif verecektir. Genç aktör başrolü  Hwang Jung Eum ile paylaşıyor. İzlediyseniz Kill Me Heal Me dizisinden hatırlayacaksınız.  Çocukluğundaki popülaritesini kaybettiği için kendine güvenini büyük oranda kaybetmiş ama azimli bir genç kadın rolünde. Neredeyse kardeşi gibi olan en yakın arkadaşı Min Ha Ri rolünde ise Goo Joon He yer alıyor. İzlediğim tek dizisi. Bir oyuncudan daha çok manken havası olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Bir moda dergisinde geçen dizide uçarı ve çılgın köşe yazarı Kim Shin Hyuk bu dizinin kahramanı. Choi Si Won rol aldığı diğer romantik komediler gibi burada da ele avuca sığmaz bir adamı canlandırıyor. Üstelik sonlarında büyük bir sürprize de imza atıyor. Kim Hye Jin ile olan sahnelerinde oldukça eğleneceğinize eminim.

Dizi dış görünüş mü yoksa karakter mi önemli sorusuna takılan bir kadının hikayesi. Kim Hye Jin çocukken okulun en güzel kızlarından biridir. Büyüdüğünde çirkinleştiğini düşündüğü  için çocukluk aşkının karşısına çıkmaya cesaret edemiyor.  Üstelik bu adam çalıştığı yerin yöneticisi olunca işler iyice karışıyor. Yerine geçirdiği en yakın arkadaşı ile olan dostlukları ise bir sınavdan geçiyor; aşk mı? yoksa dostluk mu?

Konusu :

Kim Hye Jin ortaokulun en güzel kızlarından biridir ve ailesi oldukça varlıklıdır. Okula yeni gelen tombul ve içine kapanık çocuğun dışlanmalarından rahatsız olarak ona kol kanat gerer. Aynı zamanda yanlarındaki evde oturan Ji Sung Joon ile aralarında dostluk kurulur. Ailesi Amerika’ya taşınınca dostlukları bir süre mektuplaşarak devam eder ancak küçük kızın ailesi tüm varlığını kaybedip taşınınca iletişimleri kopar.

Kim Hye Jin artık genç bir kadındır. Ancak çocukken annesinin güzelliğine sahipken büyüdükçe babası gibi kıvırcık saçlı ve kırmızı yanaklı bir kadın olmuştur. Üstelik iş hayatında da işler istediği gibi gitmemektedir. En sonunda bir şirkette stajyer olarak işe başlar. Bu arada ülkeye dönen Ji Sung Joon’dan gelen mail ile heyecanlanır. Buluşmaya karar verdiklerinde gördüğü adam eski halinden eser olmayan oldukça çekici biridir. Şimdiki halinden dolayı cesaretini iyice kaybeden kadın bir de genç adamın yanından geçip güzel bir kadına doğru gitmesiyle ortaya çıkmaktan vazgeçer. Ve kendi yerine alımlı ve başarılı en yakın arkadaşı Min Ha Ri’yi geçirir.

Yorumu :

Dizide çocukken birlikte yaptıkları ve bir parçası Hye Jin’de olan Renoir’ın Dance in The Country (Şehirde Dans) resminin puzzle hikayenin tamamlanmasında önemli bir öge oluyor. Bu sanat eserindeki eksik parça resme dikkatli baktığınızda fark edebileceğiniz bir detayı barındırıyor aslında. Ji Sung Joon için oldukça anlamlı olan bu detay çocuk kalbinde yaşattıklarının da bir göstergesi!

Ruhunun sesiyle kendisine sunulan gerçekler arasında bocalayan Ji Sung Joon, kendine güvenini yeniden kazanmaya çalışan Kim Hye Jin ve aşk ile dostluk arasında kalan en yakın arkadaş Min Ha Ri. Bu üçlünün yaşadıklarını izlerken Kim Shin Hyuk aklınıza en çok kazınacak kişi olacak.

Yazan : Frenchy Mi Na

She Was PrettyHakkında Bilgiler:

Yönetmen: Jung Dae-Yoon
Senarist: Jo Sung-Hee
Yapımcı: Han Hee
Yayıncı: MBC
imdb: 7.8
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2015
Yayın Tarihi: 16 Eylül 2015 – 11 Kasım 2015
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina