warm-and-cozy-konusu-posteriWarm and Cozy‬ Konusu ve Yorumu

Warm and Cozy‬ | 맨도롱 또똣
Tür: Dram, Romantik, Komedi, Gençlik
Oyuncular: Kang So-Ra, Yoo Yeon-Seok, Lee Sung-Jae, Kim Sung-Oh, Seo Yi-An, Jinyoung

Sıcacık bir Jeju adası romantik komedisi. Çok fazla ön planda olan dizilerden biri olmasa da ben bu diziyi oldukça severek izledim. Muhteşem değil belki ama eğlenceli, sevimli, tadında bir dizi.

Bu diziye başlamamın bir diğer önemli sebebi de Yoo Yeon Seok. 2020 dizileri arasında benim için açık ara en iyiler listesinde yer alan Hospital Playlist’i izlemişseniz nedenini daha iyi anlayacaksınız. Yeri gelmişken henüz izlemediyseniz dizinin sayfasına buradan göz atın ve bence listenize de ekleyin. Bir dizide severek izlediğiniz bir oyuncu olunca arkasından oynadığı diğer dizileri de araştırmaya başlıyorsunuz.  Daha önce eğlenerek birkaç dizisini izlediğim Kang So Ra’yı da görünce izlemeye karar verdim. Beklentinizi çok yüksek tutmazsanız yaz aylarında hoşça vakit geçirmek için izlenebilir.

Warm and Cozy çoğunlukla Jeju adasında geçiyor. Kardeşi tarafından dolandırılan bir abla, zengin ailenin en küçüğü bir adam ve adanın sevimli ama yabancılara karşı kapalı ada sakinleri. Dizide adanın önemli bir geleneği hakkında da bilgi sahibi oluyoruz. Jeju adasında deniz kızları olarak da geçen “Haenyo”lar denize tüpsüz dalış yapan dalgıç  kadınlar anlamına geliyor.

Dizide yer alan karakterler;

Dizi lise yıllarında karşılaştığı bir gence aşık olup daha sonraki yıllarda onunla ilgili beyaz atlı prens hayalleri kuran Lee Jung Joo’nun hikayesini anlatıyor. Ancak bu hikaye tam olarak bir prenses hayatı şeklinde devam etmiyor. Lee Jung Joo zorlu bir iş hayatıyla biriktirdiği bir miktar para ile güzel bir ev hayali kurarken büyük bir süprizle karşılaşıyor. Asla pes etmeyen ve her şeye rağmen hayata sıkıca sarılan bu azimli kadın, en sonunda çabaların sonuç vereceğini anlatıyor bize. Kang So Ra izlediğim diğer dizilerinde de benzer karaktere sahipti.

Yoo Yeon Seon zengin bir ailenin en küçük oğlu olarak hayatı çok ciddiye almayan Baek Gun Woo’yu canlandırıyor. Çok severek yaptığı yemekleri insanlara sunmayı sevdiği için para kazandırmasa da adanın ücra bir köşesinde restoran işletiyor. Uçarı, biraz çocuksu bir karakter. Annesinin yaptığı üç evlilikten bir abisi bir de ablası var.

Gelelim ada sakinlerine. Dizinin izlenme sebepleri. Belediye Başkanı Hwang Wook, adanın her işi yapan adamı Gong Jong Bae, haenyo’lar yani dalgıç kadınlar ve liderleri Kim Hae Sil, restoranda Gun Woo’nun yardımcısı Jung Poong San. Bu gruba bir de adadaki lüks oteli işleten Gun Woo’nun abisi Song Jung Geun, unutamadığı aşkı Mok Ji Won’da dahil olunca aksiyonu bol bir dizi ortaya çıkıyor.

Konusu :

Aşkına bir türlü karşılık vermeyen kadını hatırlattığı için Jeju adasına yerleşen ve orada Maendorong Ttottot isimli bir restoran açan Baek Gun Woo zengin bir ailenin en küçük çocuğudur. Para kazandırmayan restoranını sadece sevdiği kadın ve yapmaktan büyük keyif aldığı yemekler için açık tutmaktadır. Ada sakinleriyle arası hiç iyi değildir.

Lee Jung Joo babası tarafından büyütülmüş ve Seul’de bir iç çamaşırı firmasında çalışmaktadır. Lisedeyken annesini aramak için Jeju adasına geldiğinde Baek Gun Woo ile karşılaşmıştır. O günden beri bir daha görmediği gence aşıktır. İşinden kovulunca kardeşinin bulduğu adadaki bir evi görmeden satın alır. Tüm umutları ve parası bu evin üzerinedir. Ancak adaya geldiğinde harabe bir evle karşılaşır. Erkek kardeşinin kendisini aldattığını anlayan genç kadın çılgına döner. Parası çok az kalan kadın evi tamir edip orada kalmayı planlar. Ancak bu pek kolay olmayacaktır. Yanındaki Maendorong Ttottot restoranının sahibi Baek Gun Woo istemeden de olsa ona yardım etmek zorunda kalır.

Yorumu :

Diziye bazı önemli isimler misafir oyuncu olarak katkı sağlıyorlar. İlk bölümde restoran işletmecisi olarak So Ji Sub karşımıza çıkıyor.  Bir diğer tanınmış isim de Girls Generation grubu üyesi Seohyun. Lee Jung Joo’nun kardeşi rolünde ise Go Kyung Pyo yer alıyor.

Restoranın ismi olan Maendorong Ttottot,  Sıcak ve Samimi anlamına geliyor. Dizinin de havası bu kelimeler üzerine kurulu. Seul ortamından uzak, komedi ve biraz da romantizm arıyorsanız bu dizi sizin için. Daha önce belirttiğim gibi beklentiniz sadece hoş vakit geçirmek olsun.

Yazan : Frenchy Mi Na

Warm and Cozy‬ Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Park Hong-Kyun
Senarist: Hong Mi-Ran, Hong Jung-Eun
Yapımcı: Moon Seok-Hwan, Oh Kwang-Hee, Han Hee
Yayıncı: MBC
imdb: 6.8
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2015
Yayın Tarihi: 13 Mayıs 2015 – 2 Temmuz 2015
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina