lucky romance dizi posteri

Lucky Romance Konusu ve Yorumu

Lucky Romance | 운빨로맨스
Tür: Komedi, Romantik, Dram
Oyuncular: Ryu Jun Yeol, Hwang Jung Eum, Lee Soo Hyuk, Lee Chung Ah

Bu 2016 yılı Güney Kore dizisinde, bilgisayar oyunu geliştirenler konu ediliyor. Lakin dramsız, vakit geçirmelik bir romantik komedi.

Başrol oyuncularının her ikisi de sizi rollerine ikna ediyor. “Kill Me, Heal Me” gibi adından söz ettiren bir çok başarılı dizide yer alan Hwang Jung Eum . Bu dizide uğursuzluğuna inanan kadını abartısız bir rolde canlandırmış. Üstelik oldukça da iyi. Partneri Ryu Jun Yeol ise daha çok filmlerde yer alıyormuş. Bu nedenle fazla dizide rol almamış. Özellikle robotumsu dahi insan olarak bir hayli başarılı.

Romantik komedilerin vazgeçilmezi başrollere aşık ikinci insanlar ile en iyi arkadaştan oluşan ve komediyi üstlenen ikili de mevcut.

Özetle, şanssızlığı ile tüm sevdiklerine zarar verdiğine inanan ve bu yüzden tılsımlar, koruyucular ile yaşayan bir kadın ile hayatı 0 ve 1 üzerine kurulu bir dahinin hikayesi.

Konusu:

Shim Bo Nui, yaşadığı tüm kötü olayların sebebi olduğuna inanan bir bilgisayar oyunu geliştiricisidir. Anne ve babasının hayatını kaybetmesi ve en son kız kardeşinin kaza geçirerek komaya girmesinden kendini sorumlu tutan kadın falcının söylediklerini harfiyen yapmaktadır. En son falcısı kardeşinin uyanması için kaplan yılında doğan bir erkekle bir gece geçirmesi gerektiğini söyler. Ülkenin dâhisi ve Zeze Factory’nin CEO’su Jee Soo Ho ile tesadüflerle karşılaşır. Böylelikle onun kaplan yılında doğduğunu öğrenir.

Yorumu:

Romantik komedi olarak sınıflandırabileceğim türden. Ancak son bölümlerde temposu biraz düşüyor. Ama yine de sonuna ulaşabilirsiniz.

Kadere teslim mi olmalıyız ?’ sorusunun cevabı bu dizide.

Ne yazık ki beklentiniz yüksek olmasın. Kahkaha attırmayan, ağlatmayan, yağmurlu havalarda vakit geçireceğiniz bir K-Drama.

Lucky Romance Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kim Kyung Hee
Senarist: Choi Yoon Kyo
Yapımcı:
Yayıncı: MBC
imdb: 7.8
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016
Yayın Tarihi: 25 mayız 2016 – 14 Temmuz 2016
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina