bring-it-on-ghost-konusu-posteriBring it on, Ghost Konusu ve Yorumu

Bring it on, Ghost |Let’s Fight Ghost | 싸우자 귀신아
Tür: Romantik, Komedi, Fantastik, Gerilim, Gizem, Gençlik
Oyuncular: Kim So-Hyun, Taecyeon, Kwon Yool

Çok sevimli bir hayalet avcıları dizisi. Teacyeon ile Kim So Hyun’un başrolde yer aldıkları bu dizide çok uyumlu bir ikili olmuşlar. Hayaletleri görebilen bir üniversite öğrencisi, ne ailesini ne de nasıl öldüğün hatırlayamayan yalnızca yaka kartından ismini bilen hayalet bir lise öğrencisi ve hayaletlerden çok korkmalarına rağmen onları filme çekmeye çalışan iki şaşkın üniversite hayaletler kulübünün  üyesi. Bu dörtlü oldukça eğlenceli bir maceranın içindeler. İşin içine bir de üniversitenin genç ve çok yakışıklı bir profesörünün karanlık dünyası eklenince son bölüme kadar zevkle izleyebileceğiniz bir dizi çıkmış ortaya. Dizinin başında merakları uyandıracak bir gizem kurgusu örülmüş. Her bölümde dünyadan gidemeyen hayaletleri kovalayan avcılar aynı zamanda geçmişlerinden gelen büyük gizemi de çözmeye çalışıyorlar.

Kimler izlemeli ; fantastik komedi-gizem sevenler, gençlik aşkları, cinayet, gizem ve sevimli bir gençlik aşkı dizisi arayanlar. Hele ki hayaletli dizileri çok seviyorsanız dizi tam size göre.

Gelelim dizinin kahramanlarına;

Taecyeon’un canlandırdığı Park Bong Pal, kimseyle arkadaşlık kurmayan çok başarılı bir üniversite öğrencisi. Beş yaşındayken annesinin bir karanlık tarafından arabanın önüne itildiğine ve ölümüne şahit olur. O günden sonra da hayaletleri görmeye başlar. O bir hayalet avcısı. Dizi boyunca spor kıyafetleriyle göreceğimiz oyuncu daha sonra takım elbise içerisinde bambaşka birine dönüşüyor. Sanırım hepimizin ortak fikri; ince, uzun ve atletik fizikleri ile koreli erkekler takım elbise ile ayrı bir havaya bürünüyorlar.

Kim So Hyun, lise kıyafetleri içerisinde neden ve nasıl öldüğünü bilmeyen ve ortalarda gezinen hayalet Kim Hyun Ji rolünde. Park Bong Pal ile yolları kesişiyor ve genç adamın geçmişini hatırlamasına yardımcı olabileceğini fark ediyor. Bir gölge gibi genç adamın peşine takılınca en sonunda hayaletleri birlikte yakalamaya karar veriyorlar. Kim So Hyun’un izlediğim tüm dizileri güzel diyebilirim. Bu dizide de Taecyeon ile sevimli bir çift olmuşlar.

Dizinin diğer önemli karakterlerinden biri soğuk görünümüyle genelde kötü adam rolünde gördüğümüz Kwon Yool. Veterinerlik fakültesinde öğretim görevlisi olan ve öğrencilerinin büyük hayranlığına sahip güleryüzlü ve iyilik timsali profesör Joo Hye Sung gerçekte nasıl biri? Dizinin sonunu görmeden karar vermeyin.

Bence diziye en çok neşe katan Chung San ve In Rang ikilisi. Bir de Park Bong Pal’e manevi babalık yapan keşiş Monk Myung Chung. Bu üçlü ile dizi tek düze bir hayalet kovalama, cinayetler ve gizem türünden sıyrılarak daha eğlenceli bir hal almış.

Konusu :

Park Bong Pal küçük yaşta annesini kaybetmiş ve o günden beri hayaletleri görebilen bir üniversite öğrencisidir. Babası ile ilişkileri kopuktur. Hayaletli olduğu için insanların kaçtığı mekanların sahiplerine para karşılığı yardım etmektedir. Geçmişini ve neden öldüğünü hatırlayamadığı için gidecek bir yeri olmayan hayalet Kim Hyun Ji ise bir ipucu bulmak için üzerindeki formanın ait olduğu liseyi bulmaya çalışmaktadır. Bong Pal yine artık kullanılmayan bir liseyi hayaletlerden arındırması için çağrılır. Kim Hyun Ji de o esnada okulda geçmişine dair bir iz aramaktadır. İlk başta kavga eden ikili daha sonra birlikte okula musallat olmuş hayaleti kovalarlar. Kavga ettikleri sırada Park Bong Pal’ın kazara genç kızı öper. Bu esnada geçmişinden bir sahne hatırlayan Kim Hyun Ji hafızasını kazanmak için genç adamın peşine takılır.

Yorumu :

Fantastik, komedi ve gizem türlerini  seviyorsanız bu diziyi severek izleyeceğinize eminim. Dizide çok fazla romantizm yok ama yine de güzel bir gençlik aşkı içeriyor. Ben hayaletli dizilerde her ne kadar komedi de olsa biraz ürküyorum. O yüzden gece geç saatlerde parmak arası izledim bazı bölümleri.  Çünkü tüm hayaletler başroldeki hayaletimiz kadar sevimli yüzlere sahip değil. Ama siz etkilenmiyorsanız gönül rahatlığıyla gece de izleyebilirsiniz. Korkunç sahneleri olan bir dizi değil kesinlikle. Diziye ilk başladığımda sonunu nasıl bağlayacaklarını merak etmiştim. Daha sonraları tahmin etmeye başlıyorsunuz ama yine de dizinin heyecanı kaçmıyor.

Yazan : Frenchy Mi Na

Bring it on, Ghost Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Park Joon-Hwa
Senarist: Im In-Seu (orijinal webtoon), Lee Dae-II
Yapımcı: –
Yayıncı: tvN
imdb: 7.6
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016
Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2016 – 30 Ağustos 2016
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina