weightlifting fairy kim bok joo dizi posteri

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Konusu ve Yorumu

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo | 역도요정 김복주
Tür: Romantik, Komedi, Gençlik
Oyuncular: Nam Joo Hyuk, Lee Sung Kyung, Lee Jae Yoon, Kyung Soo Jin

2016 yılının son aylarında yayınlanan bu dizi yormadan, sıkmadan kendini izletiyor. Daha çok bu K-Dramayı gençlik dizisi olarak sınıflandırabilirim.

Kısaca, spor üniversitesinde okuyan bir grup öğrencinin aşkları, sporun onlara ödettiği bedeller ve sıkı dostlukları üzerine sıcacık bir hikaye. Her iki başrol oyuncusu da gençliğin dinamizmini, saf aşkını ve tutkularının peşinden gitmelerini seyirciye çok güzel geçiriyor. Sizi gülümsetecek bir çok sahnesi ile de seyircilerden neden bu kadar yüksek puan aldığını kanıtlıyor.

weightlifting-fairy-kim-book-joo-gif

Konusu:

Kim Bok Joo babası ve amcasıyla yaşayan ve 10 yaşından beri halteri çok seven bir kız. Yağmurlu bir günde kendisine yardım eden adama aşık olur. Bundan dolayı ilk aşk acısını yaşamaya başlar. Jung Joo Hyuk ise annesi Kanada’ya giderken amcasına bırakılmış. Bu nedenle amcası, yengesi ve kuzeni tarafından gerçekten evin küçük oğlu gibi büyütülmüştür. Bisikletle giderken yoluna çıkan ve sıkıntı yaşatan kızla nerede karşılaşsa aralarında bir sorun çıkar.

Yorumu:

Spor öğrencilerinin yaşadıkları maç stresi, yurt arkadaşlıkları, ilk aşklar, unutulamayanlar, diğer sporcularla yaşanan krizler, koçlar ve kızarmış tavuk. Sanıyorum ki karaokeden sonra sevdikleri ikinci şey kızarmış tavuk.

Özellikle benim diziyi izleme sebebim, bu ikilinin didişmeleri ve daha sonraki dayanışmaları. Son bölümler daha çok ayrılmaz üniversite aşıklarını anlatıyor. Ayrıca yüksek beğeni alan bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Oh Hyun-Jong, Nam Seong-Woo(asistan yönetmen)
Senarist: Yang Hee-Seung, Kim Soo-Jin
Yapımcı:
Yayıncı: MBC
daum: 9.0
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016 – 2017
Yayın Tarihi: 16 Kasım 2016 – 11 Ocak 2017
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina