because this is my first life dizi posteri

Because This Is My First Life Konusu ve Yorumu

Because This Is My First Life | This Life Is Our First | 이번 생은 처음이라
Tür: Romantik, Komedi, Dram
Oyuncular: Jung So Min, Lee Min Ki, Kim Min Seok, Esom

Beni şaşırtan dizilerden biri daha. Sıcak, sevimli, sürükleyici. Kadınlar ve aşk hikayesi. Oysa Lee Min Ki ne kadar itici bir karakteri canlandırıyorsa, Jung So Min’de o kadar sevimli bir kadını canlandırmış. İlk olarak onun hikayesini merak ederken sonradan diğer iki kadının da hikayelerini merak etmeye başlıyorsunuz.

Özetle; tek bir aşk hikayesinden daha çok liseden beri çok yakın arkadaş olan üç kadın. Artık 30 yaşlarına gelmiş olan bu üç kadının kişilikleri kadar farklı olan aşk ve evlilik hayallerinin nasıl gerçekleştiği konu oluyor.

Konusu:

Yardımcı dizi senaristi olan Yoon Ji Ho ofiste geçen aylardan sonra eve geldiğinde erkek kardeşinin hamile kalan kız arkadaşıyla evlendiğini öğrenir. Yeni bir eve taşınmak zorunda kalınca kiraların çok yüksek olduğu şehirde oda arkadaşı arayan birinin yanına taşınır. Tüm hayatını basit bir şekilde kurgulamış, evinin kredisi ve kedisi ile sakin bir hayat yaşamak isteyen, kiracı konusunda takıntılı ev sahibi tam aradığı gibi olan yeni kiracısı ile deneme süresinden sonra kontrat imzalamaya karar verir. Ancak iş saatleri yüzünden hiç karşılaşmamış olan ikili karşı cins olduklarını anlayınca yeniden ev ve kiracı arama süreci başlar. Ailesinin evlen baskısından bunalan Nam Se Hee ve sadece rahat ve huzurlu bir ev isteyen Yoon Ji Ho anlaşmalı bir evliliğe karar verir.

Yorumu:

Ji Ho, Su Ji ve Ho Rang’ın aşk hikayelerini eminim seveceksiniz. Üstelik yazılım mühendisi üç farklı adam ise dizinin bir diğer bonusu. Ayrıca, Nam Se Hee’nin eski sevgilisini canlandıran Lee Chung Ah’ın duru güzelliğini de belirtmeliyim.

Özellikle her altı karakter de başrol olabilecek kadar güzel bir oyunculuk sergilemiş. Kore’de kadınlar ve evliliğe bakış açısında bize benzeyen çok nokta var. Kadının toplumdaki yerini daha yukarıya taşımak için dizilerde kadın hakları konusu sık sık ele alınıyor. Eminim sizler de fark etmişsinizdir. Bu dizide de evlilik konusunda mesajlar var. Diziye dair bir çok husus olsa da benim söyleyebileceğim izleyin.

Because This Is My First Life Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Park Joon-Hwa
Senarist: Yoon Nan-Joong
Yapımcı:
Yayıncı: tvN
imdb: 8.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Yayın Tarihi: 9 Ekim 2017 – 28 Kasım 2017
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:50
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina