man-to-man-poster

Man To Man Konusu ve Yorumu

MAN X MAN | 맨투맨
Tür: Aksiyon, Romantik, Komedi
Oyuncular: Park Hae Jin, Park Sung-Woong, Kim Min-Jung, Yeon Jeong-Hun

Kore dizilerinde romantik komedi sevenlerin listelerinde yer alacak bir dizi daha. Lakin bu kadar geç izlememin sebebi; afişidir. Casuslu, aksiyonlu, biraz ciddi bir dizi olarak hüküm verdiğim dizinin aslında bir casus komedisi olabileceğini pek tahmin etmemiştim.

Çok iyi bir manken olduğunu düşündüğüm Park Hae Jin, bir hayalet casus rolünde. Lakin bu erkek oyuncunun tek talihsizliği bir çok dizisinde rol arkadaşı seçilen kadınlarla bir türlü tam uyumun olmaması. Kim Min Jung’in iyi bir oyuncu olmasına karşın bu ikiliye tam olarak alışamadım.

Ayrıca dizinin bir başka güzelliği de tüm uçakların THY olması.

Bu dizide “Descendents of The Sun” dizisinin başrol oyuncusu Song Joong-Ki ve Beautiful Gong Shim isimli dizinin oyuncularından Namkoong Min, kısaca görünen diğer ünlüler. Bunların yanı sıra ünlü bir oyuncuyu canlandıran Park Sung Woong da kendini sevdiren kadın oyunculardan.

Konusu:

Milli İstihbaratta Hayalet Ajan olarak görev yapan Kim Seol Woo daha çok yurtdışı görevlerindedir. Hayalet ajanların kimlikleri, ekip ve yönetim çalışanları hariç gizli tutulmaktadır. En son ülkenin önde gelen bir şirketi ile bağlantılı görevi için ülkesine geri döner. Bulunması gereken üç ahşap oyma vardır. Yeni kimliği aksiyon filmlerinin başrolü olan, oldukça ilginç karakterli, oyuncu Yeo Woon Gwang’ın koruması “Kim Guard”dır.

Yorumu:

Karşı taraftan önce bulunması gereken ahşap oymaların peşinde bir devlet ajanı.

Ona yardım eden becerikli ama bir yandan da komik oyuncu ve kadın menajeri.

Kimin karşı tarafta olduğu belli olmayan devlet çalışanları.

Gücü elinde tutmak isteyen politikacı ve patronlar.

Tam bir casus dizisi gibi dursa da daha çok romantik komedi türünde. Bu dizi dört puan alamıyorsa Kim Min Jung ile Park Hae Jin’in uyumunun tam olmamasındandır. Ama yine de listenize ekleyin derim.

Man To Man Hakkında Bilgiler:

Senarist: Kim Won-Suk
Yapımcı: Ham Young-Hoon, Park Jun-Seo, Hwang Ji-Seon
Yapım Şirketi: Drama House, Mountain Movement Story
Yayıncı: JTBC, Netflix
imdb: 7.6
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016 – 2017
Yayın Tarihi: 21 Nisan 2017 – 10 Haziran 2017
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina