my sassy girl dizi posteri

My Sassy Girl Konusu ve Yorumu

My Sassy Girl | 엽기적인 그녀
Tür: Romantik, Komedi, Tarih
Oyuncular: Joo Won, Oh Yeon-Seo, Lee Jung-Shin, Kim Yoon-Hye

Bu dizi, Joseon döneminde geçen romantik komedi türündedir. Joseon döneminde, genellikle prensin tahta geçmesini engellemek için kurulan entrikaları izlemiştim. Bu romantik komedide yine kralın ailesine karşı hazırlanan oyunlar olsa da konu prensesin yaşadıkları üzerine. Özetle dizide; sarayın duvarlarından sık sık atlayarak şehre inen sıra dışı bir prensesin aşkı ve annesine dair gerçekleri bulması anlatılıyor. Üstelik Oh Yeon Seo ve Joo Won da uyumlu bir ikili olmuş.

Konusu:

Mançu Hanedanlığı’nda on yıldır eğitim gören Alim Gyeon eğitimini tamamlayarak ülkesine geri döner. Ailesinin gurur kaynağı, zeki ve yakışıklı genç adam şehirde dolaşırken sarhoş bir kadının kavgasına dahil olur ve ona yardım eder. Ancak bu deli kadın Alim Gyeon’u tecavüze teşebbüs ve hırsızlıkla suçlar. Dolayısıyla şehirde her karşılaşmalarında bu kadın yüzünden zor anlar yaşar. Kralın talimatıyla on yaşında olan prense öğretmen olarak atanır. Ancak sarayda karşılaştığı prenses hayatını zorlaştıran kadından başkası değildir. Annesi kardeşinin doğumundan önce saraydan kovulan bu genç kadın saray kadınlarından oldukça farklıdır. 2. Divan üyesi ve etrafındakilerin saraydaki güç kavgası ile zorlaşan hayatına rağmen on yıl önce yaşananları çözmeye çalışır.

Yorumu:

Özellikle Joseon dönemi dizilerini ve bununla birlikte romantik komedi türünü seviyorsanız bu drama tam size göre. Alim Gyeon ve Prenses Hyemyung’un macerasını sıkılmadan izleyebilirsiniz. Dramı dozunda, yan karakterlerin de katkısıyla komedi tadında bir Güney Kore dizisi.

My Sassy Girl Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Oh Jin-Suk
Senarist: Kim Ho-Shik (orijinal hikaye), Yoon Hyo-Je
Yapımcı: Shim Jung-Woon, Kim Dong-Rae, Shin-Chul
Yapım Şirketi: Huayi Brothers
Yayıncı: SBS
imdb: 6.9
Bölüm Sayısı: 32
Yapım Yılı: 2016 – 2017
Yayın Tarihi: 29 Mayıs 2017 – 18 Temmuz 2017
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina