isetunnel dizi posteri

Tunnel Konusu ve Yorumu

Tunnel | 터널
Tür: Gizem, Aksiyon, Polisiye, Fantastik

Oyuncular: Choi Jin Hyuk, Lee Yoo Young, Yoon Hyun Min

Tunnel, etrafımda izleyen herkesin mutlaka izlemelisin dediği bir diziydi. Oysa yıllarca polisiye izlemiş ve özellikle İngilizlerin bu konuda tartışmasız en iyileri olduğunu düşündüğümden açıkçası Kore dizilerinde polisiyelere fazla ağırlık vermedim. Ancak Kore dizilerinin lezzeti polisiye ile birleşince soluksuz izlenesi olmuş.

Ayrıca Choi Jin Hyuk çok beğendiğim bir erkek oyuncudur. Bununla birlikte Yoon Hyun Min ile Lee Yoo Young porselen bebek donukluğundaki yüzleri gayet güzel canlandırmışlar.

Özetle, seri katilin peşinde zamanda yolculuğa çıkan bir dedektifin, gelecekte karşısına çıkanlar ve olaylar. Dizide katilin kaderi vurgusuyla anlatılmış.

Konusu:

1986 yılında kasabada yaşanan kadın cinayetlerini araştıran on yıllık dedektif Park Gwang Ho yeni evlidir. İnce çorapla boğularak öldürülen kadınların topuklarına nokta ile kaçıncı kurban oldukları işaretlenmektedir. Altıncı kurban bulunduğunda ise beşincinin kayıp olduğu fark edilir. Arama sırasında bir tünelde katili fark eden Gwang Ho, boğuşma sırasında bilincini kaybeder. Kendine geldiğinde ve karakola geri döndüğünde, teğmen Kim Seon Jae ile karşılaşır. Zamanda 30 yıl ileri gittiğini ve 2017 yılında olduğunu anladığı anda geri dönmek için bir yol aramaya başlar.

Yorumu:

Zamanda yolculuk, paralel evren, çoklu yaşam konularının daha çok gündemde olduğu bir dönemdeyiz. Bu dizi ne kadar geçmişten gelen birini ele alsa da özellikle konu polisiye odaklı. Kısaca seri katillerin üzerine kurulu. Bunun yanı sıra zaman yolculuğuyla ortaya çıkan karşılaşmaların işlendiği sürükleyici bir dizi. Polisiye severler, kaçırmayın.

Tunnel Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Shing Yong Whee
Senaryo: Lee Eun Mi
Yapım Şirketi: OCN
imdb puanı: 8.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
İlk Bölüm Gösterim Tarihi: 25 Mayıs 2017
Ülke: Güney Kore
Dili: Korece

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina