100-days-my-prince-dizi-posteri

100 Days My Prince Konusu ve Yorumu

100 Days My Prince | 백일의 낭군님
Tür: Romantik, Komedi, Tarih
Oyuncular: Do Kyung-Soo, Nam Ji-Hyun, Cho Seong-Ha, Kim Sun-Ho

Nam Ji Hyun, Korelilerin alışık olduğumuz duru güzelliğinden bir parça farklı olduğu için bu diziyi izlemek için biraz gerilere atmıştım. Maalesef çocukluğumuzda bize ısrarla öğretilen güzellik takıntılarının ara sıra kurbanı olabiliyoruz. Tüm masallardaki yakışıklı prens ve dünyalar güzeli prenses hikayeleriyle büyüdük sonuçta. Bu da Kore masallarındaki prens hikayelerini içeren bir aşk hikayesi. Güzel, keyifli, sıcacık bir aşk masalı diyebiliriz. Nam Ji Hyun oyunculuğu ile kesinlikle tüm övgüleri hak ediyor. Ama bir noktaya daha değinmek istiyorum. Ülkenin önde gelen bir müzik grubu olan EXO’nun üyesi olan Do Kyung Soo, sahne ismi ile D.O ‘ya bayıldım. Hafızasını kaybetmiş prens rolünde çok çok başarılıydı. Hele o mağrur tavırları… Bir çoğunda yüzümde gülümseme oluştu. Tarihi dizilerdeki yoğun dramdan uzak, daha komediye yakın, keyifli bir romantik komedi.

100-days-my-prince-gif

Konusu :

Ülkede uzun süredir devam eden kuraklık nedeniyle veliaht prens Lee Yool suçlanmaktadır. Prensesle bir çocuklarının olmaması ve geceleri ayrı yatmalarını sebep gösteren sarayın önde gelenleri prense baskı yapmaktadır. Bunun üzerine prens bir ay içerisinde krallıktaki tüm bekarların evlenmesini emreder. Veliaht prens , yağmur duası için kralın yerine sarayın dışına çıkartılır. Ormanda düzenlenen bir suikast sonucu yaralanır ve hafızasını kaybeder. Yakın koruması ile son anda kıyafetlerini değiştirdikleri için suikastçılardan kurtulmuştur. Ancak aldığı yaralardan dolayı hafızasını kaybetmiştir. Yıllar önce soylu ailesi çıkan isyanda öldürülen ve köylülerin arasına saklanarak hayatta kalan Hong Shim ise çocukken ayrı düştüğü abisini aramaktadır. Hong Shim’i büyüten ve babalık yapan Yeon, Lee Yool’u bulur ve yaralarını tedavi eder.

Yorumu :

Bölümlerini art arda izleyebileceğiniz, sürükleyici bir tarihi dizi. Başladıktan sonra kısa sürede bitirdiğim dizilerden biri olan 100 Days My Prince’ı ama özellikle mağrur ve sevimli prens rolündeki D. O’yu izlemenizi kesinlikle öneriyorum.

100 Days My Prince Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Lee Jong-Jae, Nam Seong-Woo (asistan yönetmen)
Senarist: No Ji-Sul
Yapımcı:
Yayıncı: tvN
imdb: 8.7
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2018
Yayın Tarihi: 10 Eylül 2018 – 30 Ekim 2018
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina