prison playbook dizi posteri

Prison Playbook Konusu ve Yorumu

Prison Playbook | Wise Prison Life | 슬기로운 감빵생활
Tür: Dram, Komedi
Oyuncular: Jung Kyung-Ho, Sung Dong-Il, Park Hae-Soo, Jung Hae-In, Jung Woong In

Rahatlıkla söyleyebilirim ki izlenmesi gereken Kore dizileri klasmanında mutlaka yer almalı. Oysa ki afişini gördüğümde çok fazla ilgimi çekmemişti. Belki bir gün izlerim diyerek kenara koymuştum. Daha sonra okuduklarımdan benim gibi afiş yanılgısına düşenlerin az olmadığını anladım. Neyse ki hakkındaki yorumlara tekrardan denk geldim. Üstüne tavsiyeler de olunca hemen ön sıralara aldım. Beklediğimin aksine komedi tadında, dünyada güzel şeyler de var dedirten bir dizi. Jung Kyung HoFalling for Innocense-Beating Againdizisinden de severek izlediğim bir aktör olunca benim için oldukça iz bırakan bir dizi oldu. Tüm oyuncular muhteşem. Ancak 2020 yılında “Hi Bye Mama!” ile ekrana gelen Lee Kyu Hyung rolüyle en çok eğlendiren, en sevimli oyuncuydu. Ayrıca “Something in the Rain” dizisi ile beğeni toplayan Jung Hae In dizinin bonusu.

Konusu:

Ülkenin en iyi beyzbol oyuncusu olan Kim Je Hyuk tam da Amerika’daki bir spor kulübüne transfer olacağı sırada hapis cezasıyla karşı karşıya kalır. Kız kardeşine tecavüz etmeye kalkan erkek arkadaşını döven sporcunun hayatı zorluklarla mücadele ederek geçmiştir. Bununla birlikte hapishane hayatı yeniden mücadelelere başlamasına sebep olacaktır. Gardiyan olan çocukluk arkadaşı, diğer mahkumlar ve çalışanlar ile birlikte ceza günlerini doldurmaya başlarlar.

Yorumu:

Her bir oyuncunun ayrı ayrı övgüyü hak ettiği, insanların güzel yönlerini gözler önüne seren, ‘zor günlerde oluşan dayanışma’ dizisi. Kesinlikle izlenilmesi gereken Kore dizileri arasında yer alan bu keyifli diziyi izleyin.

Prison Playbook Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Shin Won-Ho
Senarist: Jung Bo-Hoon
Yapımcı:
Yapım Şirketi:
Yayıncı: tvN
imdb: 8.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Yayın Tarihi: 22 Kasım 2017 – 18 Ocak 2018
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina