wok of love dizi posteri

Wok of Love Konusu ve Yorumu

Wok of Love | Greasy Melo | 기름진 멜로
Tür: Romantik, Komedi
Oyuncular: Lee Jun Ho, Jang Hyuk, Jung Ryeo Won, Lee Mi Suk

Bir şeker gangster, düğün günü terk edilen zengin bir kadın. Evliliğinin birinci ayında hem lüks oteldeki işinden atılan hem de eşini otelin sahibine kaptıran bir şef. Kuaför salonunda ilk kez karşılaşan bu üçlü. Daha sonra yaşanılanlarla izleyiciye keyifli bir romantik komedi sunuyor. Öncellikle bir konuya açıklık getirelim. Dram konusu abartılı değil. Özellikle Jang Hyuk gangster haliyle yine kalpleri çalıyor. Zaten adı gangster olsa da kalbi pamuk şeker kıvamında. Aslında ülkenin bilinen K-Pop gruplarından 2PM’de solist olan Lee Jun Ho’yu da beğendim açıkçası. İki harika adamın arasındaki Jung Ryeo Won ise sempatik yüzüyle keyifle izlenen bir kadın oyuncu. Üçünün de hayatını etkileyen kötü adama açılmış bir savaş. Bu üçlü, Sae Woo’nun ev halkı ve yine tatlı gangster kıvamındaki adamlar ile bir yolculuğa hazırlanın. Belirtmeliyim ki iki aşk arasında kalan Sae-Woo ile birlikte uzun bir süre ben de ikilemde kaldım, kimi seçmeli?

Konusu:

Bir bankanın genel müdürünün kızı olan ve rahat bir hayata sahip Dan Sae-Woo düğün günü babasının tutuklanmasıyla parasız olarak ortada kalır. Üstelik kocası da ortadan kaybolur. Düğünden bir ay önce kuaför salonunda rastladığı şefin de hayatı aynı zamanlarda karısının evi terk etmesi ve oteldeki işinden atılmasıyla dağılmıştır. Han Nehrinin üstünde hayata veda etmeye gelen ikili. Yine bir ay önce kuaförde karşılaştıkları ve Sae Woo’ya ilk görüşte aşık olan gangsterle karşılaşır. Şef Seo Pong’un intikam almak istediği otelin karşısındaki binaya sahip olan gangster Doo Chil Sung’un Çin lokantası. İkisinin de hayatlarını değiştirmek için yeni bir başlangıç olacaktır.

Yorumu:

2018 yılında on dokuz bölüm olarak yayınlanan bu Güney Kore dizisinde özellikle Çin mutfağının harikaları gözler önüne seriliyor. Ayrıca bze yeniden keyifli bir romantik komedi izleme şansı doğuyor.

Şöyle de notumuzu belirtelim: Sevdiğimize göz kırpmayı unutmayalım.

Wok of Love Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Park Sun-Ho
Senarist: Seo Sook-Hyang
Yapımcı:
Yapım Şirketi: SM CULTURE & CONTENTS
Yayıncı: SBS
daum: 6.4
Bölüm Sayısı: 38
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2018
Yayın Tarihi: 7 Mayıs 2018 – 17 Temmuz 2018
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina