hotel del luna dizi posteri

Hotel del Luna Konusu ve Yorumu

Hotel del Luna | 호텔 델루나
Tür: Romantik, Fantastik
Oyuncular: IU, Yeo Jin Goo, Sulli, Kim Soo Hyun, Lee Do Hyun

Yalnız bu kez benim izleyemediğim bir diziden bahsetmek istedim. Özelikle makyajları ürkütücü hayaletlerin olduğu dizilerde, başrol oyuncusu Yeo Jin Goo’nun verdiği tepkilerden farklı tepkilerim olmuyor. Hatta bunu defalarca 2013 yılı The Master’s Sun dizisinde tecrübe etmiştim. Genelde geç saatlerde dizi izlediğimden dolayı bir kaç basarisiz denemeden sonra diziyi şimdilik kenara koydum. Ancak 2019 yılı dizileri arasında bir çok listede açık ara birinci sırada. Bu nedenle ben de yer vermek istedim.

Konusu:

Müşterilerinin yalnızca hayaletler olduğu, şehrin merkezinde gizemli bir otelde yaşananlar konu alınıyor. Yaptığı bir hata yüzünden bin yılı aşkındır lanetli olan ve otelde yasamak zorunda kalan Jang Mal Wol. Kendisi hırçın ve huysuz bir kadındır. Harvard’da eğitim almış çok uluslu bir otelde yönetici yardımcılığı yapmış olan Koo Chang Sung. Babasının yıllar önce Jang Mal Wol ile yaptığı anlaşma yüzünden, Sung otelde yönetici olarak çalışmak zorunda kalır.

Yorumu:

Sonuç olarak; başrol oyuncuları 2015 yılı dizisi “The Producers ile favorilerim arasına giren IU ve 2017 yılı dizisi “Reunited World‘” deki rolü ile çok beğendiğim Yeo Jin Goo.

Hotel del Luna Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Oh Choong-Hwan
Senarist: Hong Jung-Eun, Hong Mi-Ran
Yapım Şirketi: Studio Dragon
Yayıncı: tvN
imdb: 8.6
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 13 Temmuz 2019 – 1 Eylül 2019
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina