love-alarm-konusu-posteri.jpg

Love Alarm Konusu ve Yorumu

Love Alarm | 좋아하면 울리는 시즌 
Tür: Romantik, Gençlik
Oyuncular: Kim So-Hyun, Song Kang, Go Min-Si, Jung Ga-Ram

Dizi, Cheon Kye-Young tarafından kaleme alınan popüler bir webtoondan uyarlanma.

Gök yüzünde kalplerle başlayan ilk bölüm “Bulutlar nasıl o hale gelir?” sorusunu sorduruyor insana.   Dizinin senaryosunu dikkat çekici buldum açıkçası. 10 metrelik bir yarıçap içinde size kimin aşık olduğunu söyleyen bir uygulama ele alınıyor. Kulağa biraz bilim kurgu geliyor. Ve  romantizm  dahil oluyor. Sonuçta ortaya keyifli bir hikaye çıkıyor.

2021 yılı dizilerinden River Where the Moon Rises dizisindeki Kim So-Hyun ile Navillera dizisinden  Song Kang başroldeler.

Kim So-Hyun, ebeveynlerinin olmadığı her halinden belli ama hayata tutunmak ve mutlu, güçlü olmak için elinden geleni yapan Kim Jo Jo rolündeydi. Sakin, naif, biçare halleriyle rolünde başarılıydı.

Song Kang nedense bu dizide bana biraz durgun ve soğuk geldi. Belki önce Navillera’yı izlemiş olmamdan kaynaklanabilir. Çünkü erkek oyuncuyu o dizide daha sıcak ve sevecen bulmuştum.

Jung Ga Ram, kibar ve gözlerinin içi gülen Jojo’ya aşık genç Lee Hye Yeong’du. Oldukça canayakın ve sempatik buldum kendisini.

Go Min Si dizide Jojo’nun teyzesinin kızı rolündeydi.  Jojo’yu kıskanan ve hırçın bir genç kız olarak rolünü güzel oynadı.

Konusu:

Anne ve babası hayatta olmayan Kim Jojo, onbir yıldır çalışır. Ama anca annesinin borcunun yarısını teyzesine ödemiştir. Teyzesi ve teyzesinin kızı Park Gul Mi  ile aynı evde itilip kakılarak yaşar. Aynı zamanda iki kuzen de okuldan tanıdıkları genç kızların gözdesi Hwang Sun Oh’dan hoşlanmaktadır. Hwang Sun Oh Seventeen’e modellik yapmaktadır. Gerçi  Sun Oh, Jojo’dan hoşlandığını ve onu öpmek istiediğini  söyleyince onun gönlünü çalar.

Lisenin Judo takımında olan Il-Sik de Kim Jo-Jo’dan  hoşlanır. Ayrıca Hwang Sun-O’nun en yakın arkadaşı olan Lee Hye-Young de Kim Jo-Jo’dan  hoşlanmaktadır. Aşkı bulmaya calışan bu gençler  “Love Alarm” adlı bir telefon uygulamasını kullanmaya başlarlar. Yaratıcısının kimliği gizli olan bu uygulama ile çapı 10 metrelik alanda kimin kimden hoşlandığının sinyali gelmektedir.

Yorumu:

Kalbini saklayamadığın bir dünyada “HOŞLANMAK”ne demek?

Gökyüzündeki ortaya çıkan kalpleri tüm öğrencilerin fotoğraflama anı, harika.  Ardından kalpler cep telefonlarında alarm veriyor.

Öğrencilerin gezdiği parklardaki sonbaharın renkleri, sarıdan kahverengiye dönen yapraklar eşsiz güzellikteydi. Caddelerin genişliği  ve ferahlığı  ülkenin refahın göstergesiydi.

Sinematografi ve görsel efektler çok iyiydi. Ses efektlerini sevdim. Uygulamanın telefonlarda ve gerçek hayattaki görüntüleri, 10 m yarıçapın nasıl düzenlendiğini başarılıydı.

Neticede, liseli gençlik dizilerini sevenler buna da bir şans vermeli. Teknolojinin duygularımızı ele geçirmesini bir kenara koyalım şimdilik.

Acaba Love Alarm 2.0 uygulaması hislerinin nasıl gelişeceğini tahmin edecek mi?  Sitemiz kurucusu ve yazarı Frenchy Mi Na’nın  yorumu ile dizinin 2. sezonunu Love Alarm 2 ‘yi okumanızı tavsiye ederim.

Yazan : Stella Shin

Love Alarm Hakkında Bilgiler:

Senarist: Cheon Kye-Young (webtoon), Lee A-Yeon, Seo Bo-Ra
Yapımcı: –
Yayıncı: Netflix
imdb: –
Bölüm Sayısı: 8
Sezon: 1
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 22 Ağustos 2019
Yayın Günleri ve Saati: Perşembe
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina