My First First Love 1 Konusu ve Yorumu

My First First Love | Because It’s My First Love | 첫사랑은 처음이라서
Tür: Romantik, Gençlik
Oyuncular: Ji Soo, Jung Chae-Yeon, Jung Jin Young, Kang Tae-Oh, Choi Ri, Hong Ji-Yoon

Yetenekli ve yakışıklı oyuncularla dostluk ve aşk hakkında basit ama güzel dokunuşları olan bir gençlik dizisi. Sekizer bölümlük, iki sezon halinde.

Ji Sooun canlandırdığı Tae-Oh karakterini sevdim. İyi niyetli ama sorgulayan bir kişilikteydi. Ancak ideal bir arkadaş ve erkek arkadaştı. Özellikle Tae-Oh’nun kendi kendine telkinleri çok hoştu.

Jung Chae-Yeon  ise çok güzel ve naif bir genç kız olan mimar Song-i  karakterindeydi. Bence yaşadıklarının karşısında hayata bağlılığı ve güler yüzüyle en başarılı oyuncuydu.

Choi Ri, zengin bir ailenin varisi Ga Rin rolündeydi. Neşeli ve canlı bir kişiliğe sahipti.  Zengin aileden olmasına rağmen çok mütevaziydi. Yalan söylemeyi beceremeyen, samimi ve içten davranışlarıyla sempatiyi üzerine topladı.

Kang Tae-Oh,  yani Choi Hoon, hevesli bir tiyatro oyuncusu rolünde. Azimli kişiliğini beğendim doğrusu.

Hong Ji-Yoon,  kıyafetleri ve aksesuarları ile zengin Ryu Se Hyeon olarak iyiydi. Dizi boyunca Song-i’ yi kıskandı durdu. Belki de haklıydı.

Jin Young,  yani Do-Hyeon çok yakışıklı ve kızlar arasında oldukça popüler bir karakteri canlandırıyor.  Ancak kızlara soğuk davranıyordu. Kendisini çok ciddi ve rolüne odaklanmış buldum.

Konusu:

Zengin bir aileden olan Tae Oh üniversitede işletme eğitimi almaktadır. 20’li yaşlara geldiğinde babası onun çocukluk evinde yalnız yaşamasına izin verir. Ancak şartı hiçbir arkadaşının özellikle de kız arkadaşının  evde kalmamasıdır. Ama bir gece babası ile kavga eden Choi Hoon evden ayrılır ve Tae-Oh’ya gelir. Çocukluk arkadaşı  Song-i’in  annesinin borçları sebebiyle evine haciz gelmiştir. Böylece genç kız kendini bavulu ile sokağın ortasında bulur. Mimarlık öğrencisi olan Song-i’nin evi açık artırmayla satılır ve eve Ryu Se Hyeon taşınır. Song-i’de 20 yıllık arkadaşı Tae-Oh’ye sığınır.

Ryu Se Hyeon, 2013 yılında resim bölümüne girmiş, bir yurt dışı firmasında grafiker olarak staj yapan ilk Koreli üniversite öğrencisidir. Fotoğrafçı olarak babası ile tüm dünyayı gezmiştir.  Do-Hyeon, Tae-O’nun arkadaşıdır ve evde yaşamayan tek kişidir. Ancak Song-i ile tesadüfi bir karşılaşma sonunda aralarında  romantik bir bağ oluşur.

Bir Chaebol olan Ga-Rin ise kendi seçtiği bir hayata sahip olmak için evden kaçar. Ve Tae Oh’un evine yerleşenler arasında yer alır.

Choi Hoon, Song-i ve Ga Rin’in Tae-Oh’un evine taşınmasıyla serüven başlar.

Yorumu:

Hoon ve Ga Rin de birbirine yakışan bir çift olmuşlardı.  Biraz gürültülü ama eğlencelilerdi. Ayrıca Song-i ve Do-Hyeon’u da  birbirine  çok yakıştırdım.

Song-i  ve Ga Rin’in oda arkadaşlığı çok neşeliydi.

Ga Rin ve Do Hyeon’un, Tae-Oh’ya arkadaş tavsiyeleri eğitici nitelikteydi.

Beş üniversiteli gencin aynı evi paylaştığı sahneler sizi üniversite yıllarınıza götürüyor. Onların dostluklarını izlemek sizin dostlarınızı yad etmenizi sağlıyor. Üniversite günlerini anımsamak isteyenler. İzleyim derim.

Yazan : Stella Shin

My First First Love 1 Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Oh Jin-Suk
Senarist: Kim Ran
Yapımcı: –
Yayıncı: Netflix
Bölüm Sayısı: 8
Sezon: 1
imdb: 7.4
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 18 Nisan 2019
Yayın Günleri ve Saati: –
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina