private lives dizi posteri

Private Lives |Konusu ve Yorumu

Private Lives | Private Life | 사생활
Tür: Dram, Romantik, Suç
Oyuncular: Seohyun, Ko Kyung-Pyo, Kim Hyo-Jin

Lakin 2019 yılının en çok konuşulan konularından biri kişisel verilerimizin korunması oldu. Privates Lives’i , “Özel Hayatlar” olarak dilimize çevirirsek, dizinin başlangıcında bu konuya dikkat çekiliyor. Özellikle sosyal medyada yaptığımız paylaşımların mahremiyet alanımıza ne kadar zarar verebileceğine dem vuruyor.

Özetle dizi, küçük çaplı dolandırıcı bir anne, baba ve kızlarının dolandırıcılıkla hayatlarını kazanıyorken babanın dolandırılmasıyla başlıyor. Bundan sonra kendilerini ulusal boyutta gizli bir şirketin karanlık işlerinin içinde buluyorlar. Böylelikle kimin hangi tarafta olduğunun bilinmediği bir olay akışında merakla sonucu beklerken dizi bitiyor.

Seohyun yani dizide Cha Joo Eun, dolandırıcı ailenin kızı rolünde güzel bir performans sergiliyor. 2016 yılı dizisi Jealousy Incarnate’de hayran olduğum Ko Kyung Pyo ile uyumlu bir çift olmuş. Ayrıca dizinin diğer çiftinin performansları ise kesinlikle dikkate değer.

Konusu:

Cha Joo Eun dolandırıcı bir ailede büyümüştür. ‘Belgesel Çekmek’ olarak adlandırdıkları projelerin sonuncusunda babası dolandırılıp hapse girer. Bundan ötürü bu dünyadan uzak durmak isteyen genç kadın, intikam amacıyle babasını dolandıran kadının peşine düşer. Bir iş için dosya teslim ederken Lee Jung Hwan’la tanışır. Bir şirkette düzgün bir işi olduğunu düşündüğü adama karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Ancak gerçekler çok daha karmaşıktır.

Yorumu:

Kimin hangi tarafta olduğunu, tüm olayları planlayanların amacını öğreneyim derken dizi bitiyor. Dört ana karakterin hikayeleri ve amaçları üzerine kurgulanmış. Ne var ki muhteşem kategorisinde yer almıyor. Fakat izlenmeye değer.

Private Lives | Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Nam Gun
Senarist: Yoo Sung-Yeol
Yapım Şirketi: Doremi Entertainment
Yayıncı: JTBC, Netflix
imdb: 6.7
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 7 Ekim 2020 – 26 Kasım 2020
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina