the-tale-of-nokdu-dizi-posteri

The Tale of Nokdu Konusu ve Yorumu

The Tale of Nokdu | 조선로코 녹두전
Tür: Romantik, Komedi, Aksiyon, Tarih
Oyuncular: Jang Dong-Yoon, Kim So-Hyun, Hwang In Yeop, Kang Tae-Oh

Tarihi diziler arasında izleyebileceğiniz keyifli dizilerden biri. İlk bölümlerinde oldukça eğlendim. Tüm tarihi dizilerde olduğu gibi ilerleyen bölümlerde stres biraz artıyor. Ama dönemin kanlı sahnelerinin bu dizide çok olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Oyuncuları gerçekten etkileyici. Özellikle dizinin yarısında kadın rolünde olan Jang Dong Yoon etkileyici yüzüyle diziyi daha izlenir hale getiriyor. Bu uzun boylu, cılız adam gerçekten her iki cinsi de çok iyi canlandırmış. Kim So Hyun  ise Güney Kore’nin sevilen oyuncularından. İzlediğim tüm dizileri oldukça iyiydi. Senaryoları özenle seçtiğini tahmin ediyorum. Hırslı prens rolünde oynayan Kang Tae Oh beni en çok şaşırtan rollerden birindeydi.

Diziyi 2020’nin parlayan yıldızı Hwang In Yeop’un rol aldığı True Beauty dizisinden sonra izlemiş olmam onu daha yakından inceleme fırsatı sundu.  Genç oyuncu son dizisi ile birlikte büyük bir hayran kitlesine ulaşmış oldu. Bu dizideki rolü çok büyük olmasa da dikkatleri çekecek kadar ekranda görünmesini sağlıyor.

Konusu:

Bir adada babası ve abisi ile birlikte yaşayan Nokdu, adaya kendilerini öldürmek için gelen adamların peşine takılır. Suikastçıların neden onları öldürmek istediklerine bir anlam veremeyen genç adam peşlerinde takipteyken kendisini bir anda yalnızca ülkenin dul kadınlarının girebildiği bir köyün girişinde bulur. Ülkede eşi ölen genç kadınlar, eşlerinin aileleri tarafından intihar etmeleri yönünde zorlanmaktadır. Bundan kaçan kadınların yaşadığı bu köye erkeklerin girmesi kesinlikle yasaktır. Peşinde olduğu suikastçıların köye girdiğini anlayan Nokdu, kadın kılığına girerek onları bulmaya çalışır. Köyün hemen yanında yer alan kisaeng evinde stajyer olan Dong Dong Jo ile karşılaşır. Genç kadın ise Nokdu’nun tersine şehirde erkek kılığında dolaşmaktadır. Her ikisinin de geçmişleri gizemlidir. Nokdu suikastçıların kendi geçmişinden dolayı adayı bastıklarını öğrenince böylelikle geçmişine dair merakı daha da artar.

 

tale-of-nokdu-gif

Yorumu :

Dizinin ortalarına kadar bir tarihi komedi dizisi olduğunu söyleyebilirim. Ama daha sonra biraz daha drama dönüyor. Sırların peşindeki genç adamın hayatıyla ilgili gerçekleri keşfederken kurduğu dostluklar, yaşadığı ihanetler ve en önemlisi bulduğu aşkı korumak için göze aldığı yollar.

Tarihi dizileri seviyor ancak aşırı kan ve entrikaya çok fazla katlanamıyorsanız bu diziyi tercih edebilirsiniz.

Ayrıca tarihi dizi hayranları  komedi türünde olan 2020 yılının son dönemine ait Mr. Queen,  romantik komedi tarzında olan 100 Days My Prince ile  ilk bölümlerinde oldukça eğlenceliyken daha sonra gözyaşlarına boğulmanıza sebep olacak ve kesinlikle bir K-drama başyapıtı olan Hwarang dizilerini de hazır yeri gelmişken sizlere önerebilirim.

Yazan : Frenchy Mi Na

The Tale of Nokdu Hakkında Bilgiler

Yönetmen: Kim Dong-Whi
Senarist: Hye Jin-Yang (webtoon), Im Ye-Jin, Baek So-Yeon
Yapım Şirketi: Monster Union
Yayıncı: KBS2
imdb: 7.7
Bölüm Sayısı: 16
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 30 Eylül 2019 – 25 Kasım 2019
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00 (günde iki bölüm)
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

tale-of-nokdu-oyuncuları


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina