a-love-so-beautiful-konusu-posteriA Love So Beautiful Konusu ve Yorumu

A Love So Beautiful  | 아름다웠던 우리에게
Tür: Romantik, Komedi
Oyuncular: Kim Yo-Han, So Joo-Yeon , Yeo Hoi Hyun , Jo Hye-Joo, Jeong Jin-Hwan

A Love So Beautiful hafif bir romantizm izleyip stres atmak isteyenler, okul ve gençlik dizilerini sevenler için uygun olan bir dizi. Ancak aynı isimli Çin dizisinden uyarlanmış bu dizinin orijinali kadar ilgi toplamadığını baştan söyleyelim.

Dizinin başrolü So Joo Yeon sıcak gülümsemesi ile size kendini samimi hissettiren bir karakter. Bence dizinin en başarılı oyuncusuydu. Oldukça eğlenceli ve komik bir diğer oyuncu ise  Jeong Jin Hwan. Oyuncunun dizideki ismi gerçek ismiyle aynı.

Yeo Heo Jun dizideki ismi ile Woo Dae Sung’un  Shin Sol-i (So Joo Yeon)’a “bro” şeklinde seslenmesi ülkemizdeki “kanka” muhabbetlerini size de çağrıştıracaktır.

Konusu:

Shin Sol-i ve Cha Heon küçüklüklerinden beri aynı apartmanda yaşar ve aynı okula gider. Lise yıllarında da aynı sınıfta eğitim görmeye başlarlar. Lisenin başında Sol-i, Heon’a ondan hoşlandığını söyler. Ancak Heon onu reddeder. Sol-i hiçbir zaman vazgeçmez ve her fırsatta onunla vakit geçirmeye çalışır. O yılın başlarında beklenmedik bir misafir sınıfa dahil olur: Woo Dae-sung. Dae-sung çok başarılı bir yüzücüdür. Sol-i ’yi tanıdıkça ondan hoşlanmaya başladığını fark eder. Ama Sol-i’nin Heon’dan hoşlandığını öğrenince ona daha sonra duygularını açmaya karar verir. Bu süre zarfında ona ‘Biraderim’ diye seslenir.

Jeong Jin-Hwan, Sol-i’nin çok yakın bir arkadaşıdır. Birlikte çok eğlenceli vakit geçirirler. Jin-hwan, her zaman sınıfta MP3 çalarını kulağına takıp şarkı söyler. Bu durum bütün sınıfı güldürür.  Sol-i’nin sıra arkadaşı yani ön sırasında oturan Kang Ha-yeong’ den hoşlanmaktadır.   Okulun havalı ve başarılı kızı olan Hui-ji  herkese iyi davranan biridir. Ancak şartlar değiştiğinde karakterler de değişir mi sorusunun cevabını bize sunacak.

30  yaşlarına geldiklerinde Sol-i karikatürist, Heon doktor, Jin-hwan şarkıcı olmuştur. Heon, Amerika’ya 3 yıllık bir programa gidecektir.

Yorumu:

A Love So Beatiful alışageldiğimiz Kore dizileri bölüm süresinden farklı bir formatta.  24 bölümlük dizinin her bölümü 20 dakikadan oluşuyor . Okul yıllarından başlayarak yetişkin halleriyle devam eden dizinin bu farklı formatını sevdim doğrusu. Ama kısa sürede bir çok yılın geçmesi konuların biraz yüzeysel kalmasına neden olmuş.

Genel anlamda muhteşem bir dizi olmasa da  izlenebilir olduğunu söyleyebilirim. Özellikle kendinizi kötü hissettiğinizde bu diziye bir şans verin. Ruh halinizi yükseltmek için iyi bir seçim olabilir.

Yazan : Benna Shi

A Love So Beautiful  Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Seo Min-Jung
Senarist: Jung Yoo-Yeon, Choi Yoo-Jung
Yapımcı: Lee Min-Suk, Shin Jong-Soo
Yayıncı: Netflix, Kakao TV
imdb: 7.3
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 28  Aralık 2020
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi, Perşembe, Cumartesi 17:00-17:20
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina