Do do sol sol la la sol dizi posteri

Konusu ve Yorumu

Do Do Sol Sol La La Sol | 도도솔솔라라솔
Tür: Romantik, Komedi
Oyuncular: Go Ara, Lee Jae Wook, Kim Joo Hun, Shin Eun Soo

Bir çırpıda izlediğim, sürprizli bu Kore dizisini seveceğinizi düşünüyorum. Go Ara karakteriyle oldukça bütünleşmiş. Bundan dolayı dünyanın bir köşesinde o yaşıyormuş gibi bir hisse kapılıyorsunuz. Ayrıca Lee Jae Wook’un da ondan aşağı kalır bir yanı yok. Oyuncuyu, 2020 yılının başında oynadığı “When The Weather is Fine” isimli Kore dramasında da beğenerek izlemiştim. Dizide aralarında yaş farkı olan bir çifti canlandıran oyuncuların aslında tam 8 yıl yaş farkı bulunuyor.

Sonuçta, Güney Kore’nin baş şehri olan Seul’un atmosferinden uzak bir grup insan ve ‘Boşanmayı Dileyen Kadınlar Klubü’ ile birlikte harika vakit geçiriyorsunuz.

Konusu:

Goo Ra Ra doğumunda annesini kaybetmiş ve babasıyla zenginlik içinde büyümüştür. Bebekken babası klasik müzikte ağlamadığını fark edince dört yaşından itibaren piyano dersleri aldırmaya başlar. Akademiden mezun olan Goo Ra Ra babasının isteğiyle bir doktorla evleneceği gün babasını kaybeder. Ve iflas ettiklerini öğrenir. Ne yazık ki son parasını da dolandırıcıya kaptırır. Sosyal medyadan destek mesajları yazan ve babasıyla arasında şifre de olan “Do Do Sol Sol La La Sol” isimli hayranının peşine düşer.

Yorumu:

O halde Netflix online dizi platformunda da bulabileceğiniz 2020 yılında yayınlanan Güney Koreli televizyon dizisini izleme listenize ekleyin. Duygu geçişleri yaşayacağınız hatta bölümleri peşi sıra seyredebileceğiniz tarzda bir Kore dramasıdır. Üstelik romantik komedi türünde olan bu dizi ayrıca size muhteşem bir klasik müzik dinletisi de sunuyor.

Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kim Min-Kyeong
Senarist: Oh Ji-Young
Yapım Şirketi: Monster Union
Yayıncı: KBS2, Netflix
imdb: 7.9
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 7 Ekim 2020 – 26 Kasım 2020
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina