eccentric chef moon dizi posteri

Eccentric! Chef Moon Konusu ve Yorumu

Eccentric Chef Moon | Yoobyeolna! Chef Moon | 유별나! 문셰프

Tür: Romantik, Komedi

Oyuncular: Eric Moon, Go Won Hee

2020 yılı Kore dizilerinden biri olup ülkenin en ünlü aşçılarından biri ile dünyaca ünlü bir modacının başından geçenleri anlatıyor. Komedi türünde sınıflandırabileceğim bu dizi hoşça vakit geçirmek için bir seçenek. Eccentric! Chef Moon çoğunlukla Seoha köyünde geçiyor. Köylüler ve şefin bir anda ortaya çıkan küçük kızı dizinin komedi tarafını oluşturuyor. Romantizm anları az diyebilirim. İlk bölümlerde tempo biraz yavaş gelse de özellikle altıncı bölümden sonra entrikaların dozuyla tempo da hızlanıyor. Başrol oyuncuları Go Won Hee ve Eric Moon hoş bir ikili olmuş.

Konusu:

Avustralya’da başlayan bu dizide şef Moon aslında ünlü bir modacı olan Bella’yı dilenci zanneder. Çok çalışan ve neredeyse hiç yemek yemeyen Bella aslında Fransa’da yaşamaktadır. Aynı zamanda Bella da şef Moon gibi iş için Avusturalya’da bulunmaktadır. Bir süre sonra annesinin mezarı ile ilgili ülkenin önemli bir şirketi sorun çıkarınca mezarın yer aldığı Seoha köyüne gitmek için yola çıkar. Şef Moon ise bir yangında ailesini kaybedince aileye ait evde yaşamak için işini bırakıp köyde inzivaya çekilir. Yolda kaza geçiren Bella hafızasını kaybeder. Köylüler Bella’yı onu bulan Şef Moon’un evine yerleştirir. Hem köyün başına dert olan, hem de bu ikilinin sevdiklerine zarar veren bu şirketin müdürüne karşı hep birlikte mücadeleye girişirler.

Yorumu:

Seul dizileri dışında bir dizi arıyorsanız tam size göre. Üstelik entrikası bol, ancak komedisi benim için biraz abartılı. Lakin sevimli bir köy dizisi.

Eccentric Chef Moon Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Choi Do-Hoon
Senarist: Kim Kyung-Soo, Jung Yoo-Ri
Yapım Şirketi: Story Networks, Glovic Entertainment
Yayıncı: Channel A
imdb:
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 27 Mart 2020 – 16 Mayıs 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina