find-me-in-your-memory-konusu-posteriFind Me in Your Memory Konusu ve Yorumu

Find Me in Your Memory | Memoir of the Man | 그 남자의 기억법
Tür: Dram, Romantik
Oyuncular: Kim Dong-Wook, Moon Ga-Young, Kim Seul-Gi, Jang Young-Nam

Anıların hayatımız üzerindeki etkisinin genellikle onlara karşı yüklediğimiz anlama bağlı olduğunu keşfettiren bir senaryo. Dizi özellikle çok sevdiğin bir kişiyi kaybetmenin insan üzerindeki ağır etkisini gösteriyor. Geçmişteki anılar gelecekte yaşananları ne kadar etkiliyor? Geçmişi mi silelim? Geleceğe mi kilit vuralım?

Find Me In Your Memory yaşamının her saniyesini hatırlayan bir adam ile acı dolu geçmişini unutan bir kadın arasındaki aşk hikayesini ele alıyor.

Mun Ka-Young,  sempatik, saf, içten ve cana yakın kişiliğe sahip Yeo Ha Jin karekterini canlandırdı.  Bazen yatağında oyuncakları ile tam bir çocuk gibi bazen de olgun bir kadın gibi davranarak oynadığı rolün hakkını verdi. Kıyafetlerini, takıları ve  ayakkabıları ile kombine etmesi başarılıydı. Sanki bir defile izliyorsunuz.

Kim Dong-Wook ise araştırmacı, gazeteci Lee Jung-Hoon karakterindeydi. Rolü gereği ilk başlarda soğuk ve cool görünümü zamanla sempatik ve sıcak kanlı bir hal aldı. Kibar görünümünü dizi boyunca bozmadı. Ama çizgili gömlek, ceket ve palto ona hiç yakışmamıştı.

Yeo Ha Jin’in kız kardeşi ve menajeri Yeo Ha Kyung  fedakar davranışlarıyla kardeş dayanışmasının önemini gösterdi. Ayrıca kısacık boyuyla erkeklerinde  hakkından geldi.  Yeo Ha Kyung (Kim Seul Gi) ile muhabir  Jo II Kwon  (Lee Jin Hyuk) güzel bir ikili oldular.

Birbirine yakışan diğer çift ise haber ajansı direktörü Choi Hee Sang (Jang Young Nam) ile müdür Kim Chul Woong (Lee Seung Jun) idi.

Onbir yaşından beri Lee’nin arkadaşı olan Dr. Yoo’nun ( Yoon Jong Hoon) babası Prof. Yoo Sung Hyuk  (Kim Chang Wan ) ile ilişkisi garipti. Baba – oğul  olmalarına rağmen mesleklerindeki etik değerleri çok farklıydı.

Bayan Park’ın  (Lee Soo Mi) anaç halleri, kızlara yemek taşıması ajans yönetmeni olmasının yanı sıra  tam bir anne gibiydi.

Konu:

Lee Jung-Hoon  hipertimezi hastasıdır. Yani üstün görsel hafızalı bir dâhidir. Yaşadığı hiçbir şeyi unutamaz hatta en ufak detayıyla hatırlar. Anılardaki hisleri bile. Bu rahatsızlığını sadece ailesi ve bir iki dostu bilir. Ye Ha Jin, bir oyuncudur. Fakat geçmişte yaşamış olduğu trajik bir olay sebebiyle psikolojik tedavi görmüştür. Ama artık geçmişine dair hiçbir şey hatırlamaz.

Gün gelir bu benzer izlere sahip Lee Jung Hoon ve Ye Ha Jin’in yollarını kader kesiştirir. Aralarında romantik bir ilişki başlar.

Geçmişte olan geçmişte kalır mı acaba ? Ne dersiniz ! Seyredelim.

Yorum:

Beni Anılarında Bul

Yönetmeni Oh Hyun-Jong’u   “7th Grade Civil Servant”, “A New Leaf”, “Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo” ve “Two Cops” dizilerinden hatırlarsınız. Yine oldukça keyifli bir diziye yönetmenlik yapmış .

İyi kurgulanmış bir gizem, birinci sınıf sinematografi, özellikle karlı sahneler, romantizm ve haber yayın ortamı ile harikaydı.

Başrol oyuncular kadar yan oyuncuların da performansları oldukça iyiydi.

Ama Final MUHTEŞEMDİ.

Şöhretin bedelinin ağırlığını gözler önüne serdi.  Sahipsiz hayvanların korunması ve sevilmesine dair içerdiği mesaj yararlıydı.

Suwon’daki kiraz çiçeği festivali ile ünlü Hwanggujicheon Riverside Park tam bir tabiat harikasıydı. Gang Jeong Gölü kenarındaki araç yolu, Han Nehri kenarındaki bisiklet yolu,  nehir kenarında oturma alanları şehirciliğin birer başarısıydı. Haber ajansının terasında izlenebilen Seul’un gece manzaraları, kentin ışıklandırılması çok hoştu. Bu arada Yeo Ha Jin’in evinin iç mimarisine özellikle de odasına bayıldım.

Sonuç olarak “Anı yaşayalım  ancak anılarımızı unutmayalım”.  Ama izleme listemize de diziyi eklemeyi ihmal etmeyelim.

Find Me in Your Memory Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Oh Hyun-Jong
Senarist: Kim Yoon-Joo
Yapım Şirketi: Chorokbaem Media
Yayıncı: MBC
imdb: 8.0
Bölüm Sayısı: 32
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 18 Mart 2020 – 13 Mayıs 2020
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 20:55 (günde iki bölüm)
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina