Handmade Love Konusu ve Yorumu

Handmade Love |핸드메이드 러브
Tür: Romantik, fantastik
Oyuncular: Lee Soo Hyuk, Lee Su Ji, Park Seung Ji, Seo Jung Yeon, Choi Su Jin

Karakterler:

Woven (Lee So Hyuk): Tanrılar tarafından cezalandırılmış ve insanların dünyasına esir olarak düşmüş bir varlıktır.

Han Sa-rang (Lee Su Ji): 28 yaşında işsiz ve hayatı kötü giden bir kadındır.

Joey (Park Seung Ji): Woven’e yardım etmek için onunla gelen başka bir tanrısal varlıktır.

Baek Kang Soon (Seo Jung Yeon) : Han Sa-rang’ın eskiden atletizmci olan annesidir.

Do Ji-Soo (Choi Su Jin): Kore’de ünlü bir oyuncu ve istediği işi yapamayan bu yüzden dükkana gelen müşterilerden biridir.

Konusu:

Bir oduncu, bir peri tanrısının kıyafetini çok sevdiği için çalar. Bunun üzerine tanrılar tarafından cezalandırılır ve insanların dünyasında onlara kıyafet yapması için gönderilir. Amacı günahını kapatacak kadar iyilik yapmak ve insanları teselli edebilmek için kıyafetler yapmaktır. Woven’in terzilik yaptığı dükkana bir gün Han Sa-rang isimli bir kız gelir. Sa-rang çok güzel, bakımlı, kibar bir genç kadına benziyordur. Ancak içinde eski sevgilisini öldürme planları yapmaktadır. Çünkü eski sevgilisi onu 1 yıl boyunca aldatmış ve ayrılmalarını söyledikten hemen sonra başka bir kadınla evlenmeye karar vermiştir. Düğünlerine gitmeye karar veren Sa-rang, Wevon’dan özel bir elbise yapmasını ister.

Düğün günü Sa-rang, Wevon’un yaptığı elbiseyle düğüne gider. İntikam planını uygulamak için Wevon’un terzi dükkanından süs olarak kullanılan bir silah almıştır. Düğünde eski sevgilisinin bir bebeği olacağını öğrenen genç kadın daha da öfkelenir. Eski sevgilisini yalnız bulduğunda silahı ona doğrultur. Oyuncak olduğunu düşündüğü silahın gerçek olduğunu fark etmeyen kadın önce havaya sonra da şarap şişesine ateş eder. İşin şaka olmadığını fark eden damat dizlerinin üstüne çöker ve af diler. İntikamını kısmen alan genç kadın elbiseyi hazırlayan terzi dükkanında çalışmaya başlar.

Yorum :

Bence dizi çok güzeldi. Başrolümüz Lee So Hyuk ne kadar soğuk kanlı bir karakter olsa da diziye renk katmış diyebilirim. Han Sa Rang’ı canlandıran Lee Su Ji’nin kıyafetleri oldukça özenliydi. Her birini çok beğendim. Özellikle fantastik dizinin ana mekanı olan terzi dükkanının havası oldukça etkileyiciydi.  Süsleme detaylarıyla etkileyici bir dekor dikkat çekiyordu.

Sonuçta,  8 bölüm olarak yayınlanan dizi “keşke biraz daha uzun olsaydı” dedirtiyor. Fantastik mini dizi sevenlerin beğenebilecekleri bir dizi olduğunu da not düşeyim.

Başrolde yer alan Lee Soo Hyuk’un yer aldığı 2021 dizisi  Doom At Your Service‘e  de yeri gelmişken buradan göz atabilirsiniz.

Yazan : Benna Shi

Handmade Love Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Ko Jae Hong
Senarist: Ko Jae Hong
Yapım Şirketi: YouTube Channel
Yayıncı: tvN
imdb: 8.4
Bölüm Sayısı: 8
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 11 Aralık 2020-5 Ocak 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Salı
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina