hi bye mama dizi posteri

Hi Bye Mama Konusu ve Yorumu

Hi Bye Mama | 하이바이, 마마

Tür: Dram, Komedi, Fantastik
Oyuncular: Kim Tae Hee, Lee Kyu Hyung, Ko Bo Gyeol, Seo Woo Jin

Hi Bye Mama 2020 dizilerinden biri olup bir kaç diziye daha konu olmuştur. Özetle, ölümden sonra yeniden hayata dönüş konusunda bir dizi. Benim korkunç makyajlı hayaletlerle aramın iyi olmadığını artık biliyorsunuz. Ama bu dizide hayaletler normal. Başrol oyuncuları olan Kim Tae Hee ve Lee Kyu Hyung benim için yeni isimler. 2015 yılında yayınlanan Yong-Pal isimli Kore dizisini izlediyseniz Kim Tae Hee’yi tanıyacaksınız. Açıkçası oyuncuları beğendim. Bu Kore dizisi konu olarak ilk baslarda çok fazla ilgimi çekmemişti. Ancak Güney Koreli oyuncu Lee Kyu Hyung eşini kaybetmenin acısını güzel oynamış. Dolayısıyla daha fazlasını izlemek için merak ediyorsunuz. Dizi ilk baslarda ara ara geçmişe dönerek olayları çözmenizi sağlıyor. Şimdi bu fantastik dizinin konusundan bahsedelim.

Konusu :

Ölümünün üzerinden beş yıl geçmesine rağmen eşini ve kızını bırakamayan anne hayalet olarak etraflarında dolaşmaktadır. Kendisi gibi sevdiklerini bırakamayan hayaletler, onları yukarıya göndermeye çalışan şaman ile birlikte günlerini geçirmektedir. Ne var ki çocukların yanlarında uzun süre kalındığında onların da hayaletleri görmelerine neden olunmaktadır. Aynı zamanda kızının da hayaletleri gördüğünü fark eden Cha Yu Ri artık dayanamaz ve yukarıdakilere isyan ederek küfreder. Ceza olarak 49 günlüğüne tekrar insana dönüşen Cha Yu Ri’nin yapması gerekenler vardır.

Yorumu :

Dizi bir çok bolümde ölüm ve yaşamı, pişmanlıkları, çok geç olmadan hayata ve sevdiklerimize bağlı kalmamızı irdeliyor. Başka bir deyişle, romantizmden uzak, biraz komik, konunun pesine takılıp izlenecek bir dizi. Böylelikle benim favorilerim arasında olmasa da konusu ilginizi çekiyorsa keyifle izleyebilirsiniz.

Hi Bye Mama Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Yoo Je-Won
Senarist: Kwon Hye-Joo
Yapım Şirketi: Studio Dragon, MI
Yayıncı: tvN
imdb: 8.4
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 22 Şubat 2020 – 19 Nisan 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina