itaewon class dizi posteri

Itaewon Class Konusu ve Yorumu

Itaewon Class | 이태원 클라쓰

Tür: Dram, Romantik, İntikam

Oyuncular: Park Seo Joon, Kwon Na Ra, Kim Da Mi

2020 Ocak ayında yayınlanmaya başlayan dizinin konusunu araştırıp dizi hakkında güzel yorumlar da duyunca hemen izlemeye karar verdim. Zaten Park Seo Joon’a hayran olmamak işten bile değil. Haliyle yer aldığı dizileri genelde tereddütsüz izliyorum. Kesinlikle romantik komedinin en iyi erkek oyuncularından biri. Hatta en çok yakışanı diyecek kadar ileri bile gidebilirim. Kadın oyunculardan Park Min Young ise diğer favorim. Birlikte rol aldıkları What’s Wrong With Secretary Kimi hala izlemediyseniz mutlaka izleyin. Benden söylemesi.

Itaewon Class da gerçekten de bölümleri arka arkaya izleyebileceğiniz, bir sonraki bolümde ne olduğunu merak edeceğiniz bir dizi. Sonlara doğru dostluklarının sıcak havası biraz azalıp konu sıradanlaşsa da hayatının amacı peşinde yılmadan giden bu adamın hikayesi izlemeye değer. Romantizm ve ağır dramdan uzak bir dizi. Bu arada yeni nesil katlanabilir akıllı telefonların reklamı mutlaka gözünüze çarpacaktır. Rol arkadaşı Kim Da Mi rol aldığı The Witch: Part 1. The Subversion filmi ile 2018´de en iyi yeni kadın oyuncu ödülünü alan bir oyuncu. Itaewon Class oyuncunun ilk dizisiymiş.

Konusu:

Gelelim konusuna, Park Sae Ro Yi, asosyal ama sahip olduğu doğruluk ilkelerinden vazgeçmeyen bir lise öğrencisidir. Ayni zamanda babasının aşçı olarak çalıştığı ve ülkenin en büyük gıda firmasının sahibinin oğlu yüzünden önce okuldan atılır. Daha sonra babasını kazada kaybeder ve hapse girer. Bu büyük şirketi yok etmek için ant içen genç adam sabırla planını gerçekleştirmek için hazırlık yapar ve nihayetinde barları ve kulüpleriyle ünlü, dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri olan Itaewon bölgesinde bir bar açar.

Yorumu:

Itaewon semtini daha sonra diğer dizilerde de duymaya başladım. Bu diziyi izleyene kadar çok fazla ilgimi çekmemişti. Bu semt bundan böyle, Seul turunda görülmesi gereken bölgelerden biri.

Her biri farklı karakterde olan çalışanlarıyla ki dizinin sıradan konusuna renk katıyorlar, hedefe doğru yılmadan ilerler. Diziden bir not: “Hayat seçimlerden ibarettir. Kendine uygun secimler yapmalısın“.

Itaewon Class |Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kim Sung-Yoon

Senarist: Jo Gwang-Jin (webtoon & senaryo)

Yapım Şirketi: Showbox, Zium Content

Yayıncı: JTBC, Netflix

imdb: 8.6

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2019 – 2020

Yayın Tarihi: 31 Ocak 2020 – 21 Mart 2020

Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 23:00

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

 

aisha.camelliaGuzel dizi

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina