it-s-ok-to-not-to-be-ok-dizi-posteri

It’s Okay to Not Be Okay Konusu ve Yorumu

It’s Okay to Not Be Okay | Psycho But It’s Okay | 사이코지만 괜찮아
Tür: Dram, Romantik, Komedi
Oyuncular: Kim Soo-Hyun, Seo Ye-Ji, Oh Jung-Se, Park Gyu-Young

En iyi 2020 yılı Kore dizileri arasında yer alan bu drama, kendini otizmli ağabeyine adamış bir hasta bakıcı ile anti sosyal kişilik bozukluğu olan bir yazarın yollarının kesişmesi ile gelişen olayları anlatıyor. Gerçekten takdir edilmesi gereken çok özel bir dram. Dizinin adını “Tamam Olmamak” olarak çevirirsek, bu k-drama ile inanılmaz bir yolculuğa çıkacaksınız. Bundan dolayı sizlere tavsiyemiz, izlemeniz!

it-s-ok-to-not-to-be-ok-gif

Konusu:

Psikiyatri hastanesinde hastabakıcı olarak çalışan Moon Kang Tae, annesinin emanet ettiği otizimli ağabeyine bakmaktadır. Ağabeyi Moon Sang Tae’nin hayranı olduğu ünlü çocuk yazarı Go Mun Young’ın yolu Moon Kang Tae’nin çalıştığı hastaneye düşer. Otizimli ağabey dinazorları çok seven, yetenekli bir illüstratördür.

Yorumu:

Öncelikle dizinin çekimlerinin yapıldığı deniz kenarı mekanlar etkileyici doğal güzelliklere sahip. Ardından Seo Ye Ji’nin giydiği kıyafetler, takıları, çantaları izlemeye değer. Özellikle bu kadın oyucuncu, üstlenmiş olduğu hırçın kız rolünün de hakkını vermiş. Bununla birlikte zor bir rol olan otizimli rolünün üstesinden gelen Oh Jung Se de çok başarılı bir oyunculuk sergilemiş. Sonuçta en iyi oyuncuyu Oh Jung Se buldum. Ne var ki gerçekten kalbimize dokundu.

Yazan : Stella Shin

It’s Okay to Not Be Okay Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Park Shin-Woo
Senarist: Jo Yong
Yapım Şirketi: Studio Dragon, Story TV, Gold Medalist
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: 9.2
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 20 Haziran 2020 – 9 Ağustos 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina