my-holo-love-dizi-posteri

My Holo Love Konusu ve Yorumu

My Holo Love | 나 홀로 그대
Tür: Romantik, Fantastik/Bilim Kurgu
Oyuncular: Yoon Hyun-Min, Ko Sung-Hee, Chansung, Choi Yeo-Jin

Yalnız bir genç kadının yapay zekaya sahip “Holo” ile tanışmasının ardından meydana gelen olayları anlatıyor. Özellikle senaryonun iyi bir gizemi var. Hatta nasıl biteceğini tahmin etmek dahi zor.

Dizide Go Nan-Do ve Holo olmak üzere iki farklı rolü Yoon Hyun-Min, Han So-Yeon rolünü Ko Sung-Hee, Go Nan Do’nun üvey ablası Ko Yoo-Jin rolünü ise Choi Yeo-Jin canlandırmaktadır.

Oyunculukları oldukça iyiydi. Yoon Hyun Min‘i seviyorum. Biri hologram, diğeri insan olarak iki karakteri canlandırmada iyi bir iş çıkarmış, Ayrıca Nan Do ve Holo arasındaki konuşmalara bayıldım.

Bu arada Go Sung Hee, Han So Yun olarak harikaydı, bu rol ona çok yakışmış.

Konusu:

Yüz körlüğü olan Han So Yeon, lisede öğrenci iken arkadaşları kendisinin bu durumuyla alay etmişler. Bu yüzden genç kızda kimseye rahatsızlığını söylememiştir. Artık insanları sesleri ve kıyafetleri ile ayırt ederek hayatını devam ettirmektedir. Ta ki karşısına HOLO çıkana çıkar. Bu sevimli bayan bir gözlük şirketinde müdür yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Go Na Do ise küçük yaşta annesi tarafından terk edilen bir çocuk. Annesi onu parka götürüp ölü bulunduğundan beri hep annesinin intiharından kendini sorumlu tutar. Çocukluğunda da teknolojiye ilgisi olan bu genç adam, çocuk yaşlarda oyun için yapay zeka geliştirmiştir. Yurt dışında yaşan Koreli bir aile tarafından evlat edinilmiş. Çocukken kodlama ve hackleme yeteneği olduğunu göstermiş. Bundan sonra da üvey ablası ile GIO Lab’ı kurmuş. Bununla beraber yapay zekalı hologram gösteren Holo gözlüğün yaratıcısı. Holo’yu denemek için yüz körü rahatsızlığına sahip olan Han So Yeon’u tercih eder. İlerleyen süreçde Holo sevgiyi hisseden bir yapay zeka olur.

Ortak noktaları kusurları olan So Yeon ve Na Do zaman içinde birbirlerine yakınlaşırlar. Bunun yanı sıra eskiden tanışık oldukları da ortaya çıkar.

Bir gün Go Nan Do elektrik kesintisi olayının şüphelisi ve ülkeden kaçma ihtimali olası bir hacker olma suçundan tutuklanır. Ve ardından holo gözlüğün etrafında yaşananlar.

Yorumu:

Yapay zekanın, engelleri olan birine gerçekten nasıl yardımcı olabileceği ilginçti. Ayrıca kişilere bir sevgili olmasının yanında devlet için çok ciddi bir güvenlik tehdidi de olabileceği de vurgulanıyor. Elbette teknoloji bunun temel bir parçası. Dolayısıyla iyi ya da kötü için nasıl kullanılabileceğini görmüş olduk.

Sonuç olarak, günlük yaşadığımız olağan hayat dışında. “Holo Sendromu” yapay zeka ile bir insanın aşk yaşaması olarak ifade ediliyor.

Hikaye sevimli. Denemeye değer. Ama herkesin seveceği bir dizi değil. Her zamanki 16 veya 32’den farklı olarak sadece 12 bölüm var. Ancak bölümler kısa veya aceleci değil.

Kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü iyi bir bilim kurgu ile romantizm sizi bekler.

Dizinin kazanımı : “Kusurlarından nefret etme”

“Seni özel yapan şey onlar!

Bu arada dizinin yayımlanan afişinin sloganında ise “Ne kadar çok seversem, o kadar yalnız olurum” ifadesi yer alıyor.

My Holo Love Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Lee Sang-Yeob
Senarist: Ryoo Yong-Jae
Yapımcı: Choi Jin-Hee
Yapım Şirketi: Studio Dragon
Yayıncı: Netflix
imdb:
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2018 – 2020
Yayın Tarihi: 7 Şubat 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cuma
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

! SPOİLLER İÇERİR !

Annesinin oğlunu koruması için yarattığı yapay zeka Hello. Annenin ölümüne sebep olur. Hello, Holo olacak. Ve Holo Prensibi, Sevdiklerini Korumak olarak kalacaktır.

 

My Holo Love (OST) – Eyes On You

Sanatçı: My Holo Love (OST) (너와 나 혼자 야 )

Eşlik eden sanatçı: Jackson Lundy

Albüm: My Holo Love (Music from the Netflix Original Series)


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina