Oh My Baby Konusu ve Yorumu

Oh My Baby | 오 마이 베이비
Tür: Romantik, Komedi

Oyuncular: Jang Na Ra, Go Joon, Jung Gun Joo, Park Byeong Eun

2020 yılının romantik komedi türünde keyifle izleyebileceğiniz bir dizisi. Özetle, 39 yaşına gelmiş bir kadının doğum yapma şansı da azalınca tüm dikkatini bebek sahibi olmaya vermesini konu alıyor. Aslında kadınların üç halini ele alıyor. İlk olarak çocuk için kariyerini bırakanlar, ikinci olarak kariyer yaparken evlenmeye vakit bulamayanlar ve son olarak da evli olup çocuk istemeyenler. Her durumda da neler yaşandığını biraz gözler önüne seren bu dizi aynı zamanda biraz da umut aşılamayı amaçlıyor.

Benim için diziye devam etmemin en büyük faktörü Jang Na Ra ve annesi rolündeki Kim Hye Ok. 2017 yılında yayınlanan “Because This is My First Life” dizisini izlediyseniz Park Byeong Eun’u hatırlarsınız. Oyuncuyu o dizide de beğenmiştim bu dizide de beğendim. Özellikle ilk başlarda oldukça keyifliydi oluşturduğu karakter. Sonra bir ara yolunu şaşırdı ama neyse ki toparladı. Goo Joon için tek söyleyebileceğim bazı sahnelerdeki görüntüsü ile dizideki karakterinin bir türlü uyuşturamaması. Tabi ki bu bendeki izlenimi. Ne demek istediğimi izleyince anlayacaksınız.

Konusu:

Jang Ha Ri 39 yaşında, işinde başarılı ama henüz evlenmemiş bir kadın. Bebek isimli bir dergide çalışıyor. En büyük isteği anne olmak olan kadın, doktorunun artık çok az zamanı ve şansı olduğunu söylemesi üzerine kendine bir baba adayı arıyor. Durumunu bilen üç erkek ile ilişkileri ve yaşadıkları anlatılıyor. Bu üç erkekten biri yıllar önce karşılaştığında kendisini reddeden ve sinir olduğu bir fotoğrafçı, diğeri kardeş gibi büyüdüğü annesinin en yakın arkadaşının boşanmış ve bir çocuklu oğlu, diğeri ise iş yerinde ona hayran genç bir reklam bölümü çalışanı.

Yorumu:

Çocuk sahibi olanlar, olmak isteyenler ve istemeyenler. Size tanınan sürenin sonuna geliyoruz denildiğinde yaşanan panik ve üzüntüler. Evet biraz kadınların kariyer ve aile arasındaki durumunu ele alan bir romantik komedi. Genel anlamda akıcı, yormayan bir drama. Akıcı, keyifli.

Oh My Baby Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Nam Ki-Hoon
Senarist: No Sun-Jae
Yapım Şirketi: Studio&NEW, Studio Dragon
Yayıncı: tvN
imdb: 8.1
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 13 Mayıs 2020 – 2 Temmuz 2020
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:50
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina