Record of Youth Konusu ve Yorumu

Record of Youth | The Moment | 청춘기록
Tür: Dram, Romantik, Gençlik
Oyuncular: Park So-Dam, Park Bo-Gum, Byeon Woo-Seok, Ha Hee-Ra, Kwon Soo-Hyun

2020 yılına ait inanılmaz bir dram olma potansiyeli ile çıkış yapan bir gençlik hikayesi.

Başrol oynayan Sa Hye- Jun (Park Bo Gum) ve ailesi orta halli olup ailedeki herkes çalışmakta. Özellikle kendisi gibi zamanında model olmaya çalışan ama olamayan dedesi en büyük destekçisi.

Makyaj sanatçısı olan An-Jung- Ha (Park So Dam) yeteneklerini değerlendirmek isteyen çalışkan bir kız. Hayranı olduğu Sa Hye- Jun ile yolları stüdyoda çakışır. Üstelik ikilinin masum aşkları diziye ayrı bir renk katıyor.

Model ve oyuncu olan Won Hae-Hyo (Byeon Woo-Seok) ile Sa Hye- Jun iyi arkadaşlar. Won Hae- Hyo’nun annesi ona yardımcı olduğunu düşünerek her işine karışmakta. Sonunda yaptıklarının doğru olmadığını geç de olsa fark eder.

Konusu :

Dizi biri zengin diğeri yoksul iki ailenin aynı okulda eğitim görmüş hatta aynı idealleri olan iki arkadaşın gerçek arkadaşlığı ve bir aşk üçgenini konu alıyor.

Yorumu :

Ben diziyi hem duygusal hem de görsel olarak çok beğendim. Fotomodel ve oyuncu olmak isteyen kişilerin yüzlerinin güzelliği, yapılan makyajlar ve bakımlar göze hitap eden unsurlardı. Arkadaşlık hislerinin çok iyi ön plana çıkarılmış olması, aile büyüklerine gösterilen saygı ve herkesin gerçekten iyi niyetli olmaları çok nadir karşılaştığımız durumlardan.

Record of Youth Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Ahn Gil-Ho
Senarist: Ha Myung-Hee
Yapım Şirketi: Studio Dragon, PAN Entertainment
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: 7.5
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 7 Eylül 2020 – 27 Ekim 2020
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina