start up dizi posteri

Start – Up Konusu ve Yorumu

Start-Up | Sandbox | 스타트업
Tür: Dram, Gençlik, Komedi
Oyuncular: Nam Joo Hyuk, Bae Suzy, Kang Han Na, Kim Seon Ho

Start-Up, 2020’nin bir solukta izlenen dizilerinden biridir. Özellikle hayatımızın farklılaştığı bu yılın son çeyreğinde birbiri ardına yayınlanan ilginç dramalar, evde geçen zamanı kolaylaştırıyor. Genç girişimcilerin konu edildiği bu dizi kesinlikle sonuna kadar zevkle izleyeceklerinizden biri. Benim için Güney Koreli oyuncu Bae Suzy başarılı bir rol sergilemiş. Oysa ki çok sevilen dizi olan Weightlifting Fairy Kim Bok Joonun kahramanı Nam Joo Hyuk ise ezik kalmış. Ama üstün zekayı güzel canlandırmış. Ancak bir Kim Seon Ho değil. Two Copsda ki muhteşem yeteneği bu dizide karizmatik iyi bir adama dönüşmüş. Bunun yanında çok sevdiğinize emin olduğum bazı oyuncular ise dizinin bonusudur.

Konusu:

Anne ve babası ayrılırken babasıyla kalmayı seçen Seo Dal Mi yıllar sonra ablasıyla karşılaşır ve kendini ispatlamak ister. Ebeveynlerinin boşanma döneminde babaannesi Han Ji-Pyeong isimli yetim bir gence yardım eder. Babaanne Han Ji-Pyeong’dan , Nam Do San isimli dert ortağı olarak torunu ile mektup arkadaşı olmasını talep eder. Matematik dehası olan Nam Do San bir teknoloji şirketinin kurucusudur. İki arkadaşıyla beraber kurduğu Samsan Tech’de başarılı olacağı günleri beklemektedir. Oysa ki habersiz adının geçtiği mektuplar onu farklı bir dünyaya götürecektir. Nam Do San ile aynı ideallere sahip Seo Dal Mi, karşılaşarak geleceklerini birlikte inşa ederler.

Yorumu:

Sonuçta; Start-Up dizisinde görecekleriniz, yapay zeka, yeni teknolojilerin hayatımıza katacakları, girişimcilik ve arada kalınan aşk. Arada kahkahalar atabileceğiniz, arada da duygusallığın bastıracağı güzel bir Kore draması. Nam Do San’ın arkadaşları en eğlenceli sahneleri oluşturuyor. Güney Kore’nin girişimciliğinin sergilendiği, teknoloji dehalarının oyunculukları izlenmeye değer.

Start Up Hakkında Bilgiler:

Senarist: Park Hye-Ryun
Yapım Şirketi: Studio Dragon, HiSTORY D&C
Yayıncı: tvN
imdb: 8.5
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 17 Ekim 2020 – 6 Aralık 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina