sweet munchies dizi posteri

Sweet Munchies Konusu ve Yorumu

Sweet Munchies | 야식남녀
Tür: Komedi, Dram, Yaşam, Romantik

Oyuncuları: Jung II Woo, Kang Ji Young, Lee Hak Joo

2020’nin mini dizilerinden olan Sweet Munchies 12 bölümden oluşuyor. Konusunu okuduğumda komedisi boldur diye düşünmüştüm ama değil. Zaten ilk bir kaç bölüm “izlesem mi?”, “izlemesem mi?” derken dizi bitti. Halbuki o kadar tereddütte rağmen sevdim diziyi. Jung Il Woo mükemmel bir oyuncu değil ancak yine de dizi izleniyor. Ayrıca modacı rolünde olan Lee Hak Joo tam rolüne uymuş. Birde dizinin ufaklığı var ki bayıldım. Aslında 25 yaşında ama zaten yaşlarını hiç göstermiyorlar. Şef Park Jin Sung’un kardeşi rolünde olan Choi Jae Hyun. Bu dizi onun ilk önemli yan rolü.

Kısaca, televizyon programları, yönetmenler, homoseksüalite ve şefler üzerine bir K-Drama.

Konusu:

Kim Ah Jin bir televizyon kanalında sözleşmeli yardımcı yönetmen olarak çalışmaktadır. Her akşam iş çıkışı şefiyle dertleştiği bir snack-bar’a gider. Barı çalıştıran Şef Park Jin Sung, babası kaza geçirince hastane masrafları ve barın kapatılması sorunlarıyla karşılaşır. Acil para ararken Kim Ah Jin’in yazdığı yeni show programı için gay bir şef aradığını öğrenir. Ne yazık ki para için gay olduğunu söyler. Böylelikle, “Tatlı Atıştırmalıklar” programına başlaması ile işler umduğundan daha fazla karışır.

Yorumu:

Gay rolünde bir şef, televizyon kanalının çalışanları ve toplumun homoseksüalite üzerine bakışını ele alan kısa, bence tadında bir mini dizi. 5 kişilik arkadaş grubundan biri gibi oluyorsunuz. Sonuçta mükemmel seviyesinde olmasa da eminim sevenleri olacaktır.

Sweet Munchies Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Song Ji Won
Senarist: Park Seung Hye
Yapımcı:
Yayıncı: jTBC, Viki
imdb: 6.8
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2016
Yayın Tarihi: 25 Mayıs 2020 – 30 Haziran 2020
Yayın Günleri : Pazartesi & Salı
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina