the-king-eternal-monarch-poster

 

The King: Eternal Monarch Konusu ve Yorumu

 

The King: Eternal Monarch | 더 킹: 영원의 군주
Tür: Dram, Romantik, Fantastik

Oyuncular: Lee Min Ho, Kim Go Eun

The King: Eternal Monarch, Lee Min Ho‘nun askerlik görevini nedeniyle uzak kaldığı ekranlara dönüş yaptığı, paralel evrenler üzerine olan fantastik bir Kore dizisidir.

Güney Kore dizilerine başladığınızda hayatınıza bir kavram daha giriyor. Asker yolu gözlemek. Ülkede askerlik yaklaşık 2 yıl sürüyor ve ünlüler için de bu süre değişmiyor. Bu sebepten sevilen oyuncuların askere gitmiş olmaları sevenleri için uzun bir süre yeni diziyi beklemek anlamına geliyor. Benim de bunu öğrenmem Lee Min Ho’yu takip etmem ile başladı. Bu dizinin bu kadar çok adının geçmesi biraz da hayran kitlesi fazla olan oyuncunun dönüş dizisi olmasından kaynaklı. Duyurusu yapıldığından beri sabırsızlıkla beklememin bir diğer sebebi ise senaristinin Goblin gibi önemli dizilere imza atmış olmasıydı. Beklenti yüksek olunca beğenmek de kolay olmuyor açıkçası. Biraz tatmin biraz sonu garip miydi ikilemleriyle ama genel anlamda görsel şovuyla izlenmeyi hak eden bir dizi The King.

Gelelim genel olarak dizinin konusuna. Günümüzün en çok popüler konularından kuantum ve çoklu dünya kavramları üzerine yazılan oldukça keyifli bir senaryoya sahip. Matematik dehası kral ile kavramlar üzerinden hayata dair sözler de ekli. Lakin işin özünde genç kızların hayali sevgili beyaz atlı prens artık bir Kral. Lee Min Ho romantizmin kralı olacağını söylediğinde çok da abartmamış. Özellikle beyaz atı, kıyafetleri ve bakışlarıyla küçüklüğümüzden beri işlenen ideal erkek modelini oluşturmuş. Zamanda yolculuk olayının karmaşası üstüne dizinin son bölümde hızlı bitirilmesi bence dizinin en büyük eksisi. Tempted’ın başrolünde oynayan Woo Do Hwan ise her iki rolünde yine çok iyi. Bir de sarayın baş hanımın tatlılığı. Her ikisi de bu dizinin bonusu. İzlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız.

the-king-eternal-monarch-gif

Konusu:

Birbirine paralel olan ve aynı yüzlere sahip insanların yaşadığı iki dünyanın arasında özel bir geçiş bulunmaktadır. Bir dünya günümüz Güney Kore Cumhuriyeti iken diğeri krallıkla yönetilmektedir ve Kuzey-Güney ayrımı yoktur. Kore Kralını öldürdüğü için hain ilan edilen kralın kardeşi yıllar önce kaçmak için iki dünya arasındaki kapıyı açar. Kaçtığı Güney Kore Cumhuriyeti ve Krallık arasında aynı yüze sahip insanların yerlerini değiştirerek ya da onları öldürerek suç işlemeye başlar. Babasının öldürüldüğü saldırıdan yaralı kurtulan prens Lee Gon ise ülkenin kralıdır ve amcası Lee Rim’in yaşadığına dair şüpheleri vardır. Yıllar önceki saldırıdan kimliğini düşüren bir polis memuru sayesinde kurtulmuştur. Amcası ile ilgili gerçekleri çözmek ve yıllardır merak ettiği kurtarıcısı polis memuru Jung Tae Eul’u bulmak için diğer dünyaya geçer.

Yorumu:

Kralın ihtişamı vurgulanırken polis memurunu canlandıran Kim Go Eun çok sade bırakılmış. Birinin kıyafetleri oldukça ihtişamlı ve özenliyken, diğerinin salaş tarzı, saçını özensizce bağlayışı sık sık vurgulanmış. Belki de en doğal halimizle bile kralın aklını çelebileceğimiz vurgulanmak istenmiştir kim bilir. Bir de son bölümde diziyi apar topar bitirmişler gibi bir hisse kapılıyor insan. Keşke 16 bölümde bitirmek için ısrarcı olmasalarmış. Rahatlıkla yirmi bölümlük bir dizi diyebiliriz.

Eğer şimdiye kadar diziyi izlemek için hala karar verememişseniz kısaca bu dizi için; sürükleyici, masallardaki beyaz atlı prens kıvamında romantizmi olan bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Bu tarz yapımları seviyorsanız The King: Eternal Monarch’ı gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

The King: Eternal Monarch Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Baek Sang-Hoon
Senarist: Kim Eun-Sook
Yapım Şirketi: Hwa&Dam Pictures, Studio Dragon
Yayıncı: SBS
imdb: 8.7
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 17 Nisan 2020 – 12 Haziran 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina