the tale of nine tailed dizi posteri

Tale of the Nine Tailed Konusu ve Yorumu

Tale of the Nine Tailed | Tale of Gumiho | The Story of Gumiho | 구미호뎐
Tür: Romantik, Komedi, Dram,
Oyuncular: Lee Dong Wook, Jo Bo Ah, Kim Bum, Kim Yong Ji

Tale of the Nine Tailed, tartışmasız 2020 yılının en çok konuşulan dizilerinden biri. Özellikle fantastik dizi severlerin bir solukta bitirebileceği bu drama biraz “Goblin” çağrışımları yapsa da aslında tarz olarak birbirlerinden çok farklılar. Bu sefer konumuz, “Dokuz Kuyruklu Tilki” olarak da anılan efsanevi Gumiholar. Benim gibi hassas ruha(mide) sahip olanlar için ilk bir kaç bölüm parmak arası izlenecek sahnelere sahip. Daha sonra gidişat değişiyor. Neyse ki Lee Dong Wook sahip olduğu yüz hatlarıyla fantastik karakterler için biçilmiş kaftan. Ama romantizminin de büyüleyici olduğunu söyleyebilirim. Partneri Jo Bo Ah için biraz tereddütlü yaklaşmıştım. Fakat aralarında güzel bir uyum olmuş. Lee Yeon’un kardeşi rolündeki Kim Bum da oldukça etkileyiciydi. Sonuçta diğer tüm fantastik karakterler ile genel olarak dizi kadrosuna bayıldım.

tale-of-the-nine-tailed-gif

Konusu :

Dokuz Kuyruklu Tilki olan ve bir dağın koruyucu ruhu olarak yaşayan Lee Yeon 600 yıldır ilk aşkının yeniden doğmasını beklemektedir. Ailesi 20 yıl önce Tilki Tepesi’nde olan, tuhaf bir kazada kayıplara karışan Nam Ji Ah ise olağanüstü olayların peşinde koşan bir yapımcıdır. Garip olayların yaşandığı bir düğünde kırmızı şemsiyeli bir adam tüm şüphelerini üstüne çeker.

Yorumu:

“Dokuz Kuyruklu Tilki” olarak geçen efsanevi yaratık Gumiho üzerine sürükleyici bir K-drama. Bence bundan dolayı listelere girebilecek bir dizi. Biraz sert sahnelerle ! başlayan ve aynı zamanda da heyacanını kaybettirmeyen bu hikayeyi bir solukta izleyebilirsiniz.

Tale of the Nine Tailed Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kang Shin-Hyo
Senarist: Han Woo-Ri
Yapım Şirketi: Studio Dragon, HOW Pictures
Yayıncı: tvN
imdb: 8.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 7 Ekim 2020 – 3 Aralık 2020
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:50
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina