true-beauty-dizi-posteri

True Beauty Konusu ve Yorumu

True Beauty | 여신강림
Tür: Romantik, Komedi, Gençlik
Oyuncular: Cha Eun-Woo, Mun Ka-Young, Hwang In-Yeop, Park Yoo Na

Genç kızların kalbini çalan iki yakışıklı oyuncunun yer aldığı bir lise dizisi. Cha Eun Woo’nun ise konusu benzer olan izlediğim ikinci dizisi. Kozmetik ürünler ve estetik ameliyatlar cenneti olan Güney Kore’nin güzellikle ilgili bu iki noktasını ele alan dizilerde yer alması dikkatimi çekti. Özellikle yakışıklılığı ile ilgi odağı olan bu genç oyuncu, iç güzelliğinin daha önemli olduğunu vurgulayan dizilerde rol alıyor.

My Name is Gangnam Beauty”’ de çirkin olduğu için zorbalık yaşayan bir üniversite öğrencisi genç kızın estetik ameliyat olması ele alınmıştı. Oysa bu dizi ise zorbalıktan kurtulmak için kozmetiğin gücünü kullanan bir lise öğrencisi kızı ele alıyor.

Mun Ka Young’a bayıldım. Sevimli bir lise öğrencisi rolüne çok güzel girmiş. Her ağlama seansında neredeyse kahkaha atıyordum. Ancak bu dizinin yıldızı Heang In Yeop. Hatta daha kariyerinin başlarındayken bir anda büyük bir hayran kitlesi oluşmuş görünüyor. Başroldeki meşhur şarkıcı Cha Eun Woo’nun yakışıklılığı tartışmasız ama oyunculuğuna dair aynı şeyi söylemek zor. Dizinin bonusu, Joo Kyung’un babası rolüyle Prison Playbook’un muhteşem kadrosundan Park Ho San ile Joo Kyung’un öğretmeninin peşindeki delikanlı abla. İzleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Konusu:

Lise öğrencisi Lim Joo Kyung çirkin olduğu iddiasıyla okul arkadaşlarının zorbalığına uğramaktadır. Babasının işleri yine batırması üzerine eski mahallelerine geri dönerler. Okul değiştiren Joo Kyung aynı şeyleri yaşamamak için makyaj ile kendini güzelleştirir. Okulun zengin, başarılı ve yakışıklı öğrencisi Lee Su Ho ile makyajsızken karşılaştığını fark edince sırrının ortaya çıkmasından korkmaya başlar.

Yorumu:

Sonuç olarak yardımcı oyuncular ile birlikte eğlenceli, keyifli bir lise dizisi. Ayrıca karakterler bir şekilde aklınıza işliyor. Özellikle lise aşkları, başlayan-biten arkadaşlıklar, ihanet, makyajla güzelleşmek konularını seviyorsanız bu diziyi listenize ekleyin.

Yazan : Frenchy Mi Na

True Beauty Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kim Sang-Hyub
Senarist: Yaongyi (webcomic), Lee Si-Eun
Yapım Şirketi: Studio Dragon, Studio N, Bon Factory
Yayıncı: tvN
imdb: 8.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 9 Aralık 2020 – 4 Şubat 2021
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina