when-the-weather-is-fine-kore-dizi-posteri

When the Weather Is Fine Konusu ve Yorumu

When the Weather Is Fine | I’ll Find You on a Beautiful Day | 날씨가 좋으면 찾아가겠어요
Tür:
Dram, Romantik
Oyuncular: Seo Kang Joon, Park Min Young, Lee Jae Wook, Kim Young Dae

Gel gelelim, When the Weather Is Fine isimli 2020 yılı Güney Kore dizisine. Son zamanlarda izlediğim dramalar arasında en beğendiklerimden biridir. Bu nedenle sakin, dingin, biraz festival filmi tadında dizi arayanlar için iyi bir seçenek olacaktır. Halbuki şu ana kadar izlediklerimden oldukça farklı bir drama. Ne yazık ki şimdiye dek Seul dışında çekilmiş çok fazla diziye denk gelmemiştim. Özellikle bu dizi daha çok kırsal bir alanda geçiyor. Üstelik bir kitaptan uyarlama olduğu için kenara yazılacak küçük öyküler de içeriyor.

Konusu:

Bir kitabevinin sahibi olan Im Eun Seob’un kitap, kahve ve dağda yürüyüşlerle gecen oldukça sakin bir hayati vardır. Ancak liseden beri aşık olduğu kız Mok Hae-Won’un kasabaya gelmesi ile birlikte hayatı değişir.

Yorumu:

Seo Kang Joon’u özellikle “Cheese in The Trap” adlı dizide de çok beğenmiştim. Aynı zamanda son donem oyuncular arasında adi gecen ve bence de geçmesi gereken bir oyuncu. Bunun yanında rol arkadaşı Park Min Young’u ise “What’s Wrong With Secretary Kim” isimli dramadan hatırlayacaksınız. Ne var ki dizilerde genelde 10. bölümden sonra dram faktörü biraz artabiliyor. O yüzden bu dizinin ileriki bölümlerinde olabilecekleri şimdiden kestiremiyorum. Ümit ederim ki ayni tempoda devam eder. Sabırsızlıkla gelecek bölümünü beklediğim bu dizinin de böylelikle sizin ruhunuza iyi geleceğini düşünüyorum. Bu yüzden, kesinlikle izlemeye değer bir dizi olan “When The Weather Is Fine”in jenerikten sonra gelen blog yazılarını kaçırmayın.

When the Weather Is Fine Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Han Ji-Seung
Senarist: Lee Do-Woo (roman), Han Ga-Ram
Yapım Şirketi: Ace Factory
Yayıncı: JTBC
imdb: 8.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 24 Şubat 2020 – 21 Nisan 2020
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina