beyond-evil-dizi-posteri

Beyond Evil Konusu ve Yorumu

Beyond Evil | Monster | 괴물
Tür: Dram, Aksiyon, Gerilim, Gizem
Oyuncular: Yeo Jin-Goo, Shin Ha-Kyun, Choi Sung-Eun, Choi Dae-Hoon

2021  yılında 57. Baeksang Sanat Ödüllerinde “En İyi Dizi Ödülü” ve “En İyi Senaryo Ödülü ”nü alan dizi, ilk vakası 20 yıl önce olan ama görünüşe göre şimdi geri dönen bir seri katilin etrafında dönüyor.  Soruşturma yürüten dedektiflerin, o  vaka üzerinde neden çalıştıklarına dair kişisel bir nedenleri de var.

Özetle, genç bir polis dedektifi Manyang Polis karakoluna tayin olunca  kasabada işler karışır.

Karakterleri :

Shin Ha Kyun’ın canladırdığı Lee Dong-Sik, kanunları çok iyi bilen bir dedektif yardımcısıdır. 57. Baeksang Sanat Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü tabi ki Shin Ha Kyun’ın ! Bu prestijli ödülün daha değerli başka bir alıcısını olamazdı. Baeksang’a yakışır bir oyunculuk sergilemiş. Kesinlikle takdiri hak etti. Performansını hayranlıkla izlerken büyük keyif aldım.

Çılgın, cesur, korkusuz dedektif Lee Dong Sik,  gülümsemesi ve kan çanağı olmuş gözleriyle ekranda sizi büyülüyor adeta. Kendinize “Bir insan bu kadar mı gerçekçi rol yapabilir? sorusunu sormadan edemiyorsunuz.

Yeo Jin-Goo, 28 yaşındaki Han Joo-Won’u canlandırıyor.  Kore Ulusal Polis Akademisini birincilik ile bitirmiş. Babası ise genel merkezde müdür yardımcısı. Yani Kore’deki iki numaralı polis olan Han Ki Kwan’ın oğlu. Mesafeli, ukala, huysuz, bencil , suçları çözme konusunda sağlıksız ve biraz mantıksız bir saplantıya sahip, her fırsatta kendi babasına durmadan meydan okuyan bir tip.  Rolünün hakkını vermesiyle beğenimi kazandı.

Choi Sung-Eun,  olağanüstü Yoo Jae-Yi. Manyang Kasabında çalışan güler yüzlü, sempatik bir kişilik. Lise mezunu ve 28 yaşında. Annesinin cesedini arayan çaresiz genç kızın karakterini çok sevdim. Her duyguyu mükemmel bir şekilde  canlandırdı. En güçlü kadın aktris olarak öne çıkan Choi Sung Eun‘dan oldukça etkilendim.

Choi Jin-Ho, Kore’nin iki numaralı polisi. Soğuk, ketum kişilikli, oğluna ve eşine değer vermeyen  Han Ki-Hwan da başarılıydı.

Kim Shin-Rok,  erkeksi tavırları olan Şiddet Suçları 1. Ekipten Oh Ji-Hwa ise sempatik tavırlarıyla beğenimi kazandı.

Choi Dae Hoon da  dizinin iyi performanslarından biriydi.

 Lee Dong Sik’in gençliğini canlandıran Lee Do Hyun’u dizide görmek  bir hayranı olarak hoşuma gitti.

Tecrübeli oyuncular  Chun Ho Jin, Kil Hae Yeon, Heo Sung Tae ve Lee Kyu Hoe‘dan oluşan kadro da çok başarılıydı.

Konusu:

Dedektif Lee Dong Sik oldukça gözde bir dedektif yardımcısıdır. Küçük ve sakin bir şehir olan Manyang Polis Karakolunda çalışmaktadır. Babası Ulusal Polis Teşkilatının şefi olması beklenen Han Joo Won ise elit bir dedektiftir.  Manyang Polis Karakolu’na şef olarak tayin olur. Ancak bir gün 20 yıl önce dedektif Lee Dong Sik’in kariyerini yerle bir eden seri katil yeniden ortaya çıkar. Yeni atanan genç dedektif Han Joo Won ile birlikte seri katili yakalamak için ekip olurlar.

Yorumu:

Dizi, birden fazla suç mahallinin meydana geldiği iddia edilen güzel uzun çim alanlara sahip Manyang kasabasında çekilmiş. Manzarası mükemmel. Bunun dışında, dizi ağırlıklı olarak Munju Polis Karakolu’nun Manyang Polis Karakolu’nda ve Seul Polis Merkezinin sorgulama odalarında ve kasvetli gözaltı hücrelerinde geçiyor.

İki   erkek başrol, Lee Dong Shik ve Han Joo Won arasındaki kimya, harika. Yüz ifadelerine 10 üzerinden 10 verdim doğrusu.

Lee Dong Shik’in annesinin oğluna hayata dair verdiği tavsiyeler kayda değer nitelikteydi.

Oyunculuğun yanı sıra, dramanın müziği de çok güzel. Harika bir iş çıkaran son derece deneyimli ve üretken müzik direktörü Ha Guen Young‘a teşekkür ederiz.

Flower Of Evil’den sonra  izlediğim en iyi polisiye gerilim dizisiydi. Ayrıca dizinin en büyük gücü, oyuncu kadrosunun akıllara durgunluk veren oyunculuğu ve senaryosuydu. Dizi son derece iyi yazılmış ve yönetilmiş.

Ben mutlaka izleyin derim. Özellikle psikolojik gerilim hayranları için şiddetle tavsiye ederim.!

Yazan : Stella Shin

Beyond Evil Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Shim Na-Yeon
Senarist: Kim Soo-Jin
Yapım Şirketi: Celltrion Entertainment, JTBC Studios
Yayıncı: JTBC
imdb: 8.2
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 19 Şubat 2021 – 10 Nisan 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina