Bulgasal Konusu ve Oyuncuları

Bulgasal |The Immortal |  불가살
Tür: Dram, Fantastik/Bilim Kurgu
Oyuncular: Lee Jin Wook, Kwon Nara, Lee Joon, Kong Seung Yeon

Konusu:

600 yıldır ölümsüzlük ile lanetlenen Dan Hwal ile bu süre zarfında tüm reenkarnasyonlarını hatırlayan Min Sang-Woon etrafında dönmektedir.

Karakterleri:

Dan Hwal (Lee Jin-Wook),  600 yıl önce, Joseon Hanedanlığı döneminde askeri memur olarak çalışan bir insan iken bir gün, önceki hanedanın izlerini silme görevini yaptığı sırada lanetlenir.  Ve insan kanından beslenen, ölümsüzlükle lanetlenmiş efsanevi bir yaratık başka bir deyişle bulgasal olur.

Önceleri bir bulgasal  olan Min Sang-Woon (Nara),  Bir insana reenkarne olur ve bir insan olarak hayatını yaşadığı esnada trajik bir olay ile karşılaşır. Annesi ve ikiz kardeşi bir cinayete kurban olur. O da küçük kız kardeşi ile kaçar ve gerçek kimliğini saklayarak hayatına devam eder. Ancak Dan Hwal ile karşılaşmasının ardından saklanmayı bırakıp intikam peşine düşer.

Ok Eul-Tae (Lee Joon), sahip olduğu ölümsüzlükten oldukça memnun ve Kore’nin en güçlü figürü olmayı hedeflemektedir. Oldukça fazla servete sahiptir.

Dan Sol (Kong Seung-Yeon), Dan Hwal’ın  geçmişteki eski eşidir. Köklü bir ailenin kızı olup babasının zoru ile evlenmiştir.

Bulgasal Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Jang Young-Woo
Senarist: Kwon So-Ra, Seo Jae-Won
Yapım Şirketi: TvN, Netflix
Yayıncı: –
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021 – 2022
Yayın Tarihi: 18 Aralık 2021 – 6 Şubat 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi-Pazar, 15:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina