doom-at-you-service-konusu-posteriDoom at Your Service Konusu ve Oyucuları

Doom at Your Service|One day, Destruction Entered The Front Door Of My House|어느 날 우리 집 현관으로 멸망이 들어왔다
Tür: Romantik, Fantastik/Bilim Kurgu
Oyuncular: Park Bo-Young, Seo In-Guk, Lee Soo-Hyuk, Kang Tae-Oh

Beyninde tümör olan ve hayatının son günlerini geçiren Tak Dong Kyung  ile olağanüstü yetenekleri olan Myeol Mang arasında geçen fantastik türde bir drama.

Karekterleri :

Myeol Mang (Seo In Guk) diğer adı Ruin yani Yıkım. Olağanüstü yetenekleri vardır. Yıkım yaratmakla görevli olan Myeol’un doğum gününde bir kişinin dileğini yerine getirebileceğine dair bir kural vardır.

Tak Dong Kyung  (Park Bo-Young) web editörlüğü yapan çalışkan biridir.

Sonyeoshin (Jung Ji So) dişi tanrıdır, hayatı temsil etmektedir. Kalp rahatsızlığı yüzünden hastanede kalan Sonyeoshin kendisinin bir bahçıvan, bu dünyanın ve insanların da onun bahçesi olduğunu anlatmaktadır. Myeol Mang onun bahçesindeki her çiçeğe, her kişiye dokunan bir kelebektir.

Cha Joo-Ik (Lee Soo Hyuk)  Tak Dong-Kyung’un iş arkadaşıdır. İlk öpücüğün ‘efendisi’ olarak anılmaktadır. Tatlı sözleri ve kalpleri çarptıran jestleri ile web roman yazarlarına romantik ilhamlar vermektedir.

Lee Hyun-Kyu (Kang Tae Oh) bir kafe işletmektedir ve Cha Joo-Ik’in da arkadaşıdır. İlk aşkıyla ilgili birçok konuda pişmanlık duymaktadır.

Konusu:

Web editörü Tak Dong Kyung  birgün beyin kanseri olduğunu öğrenir ve bu onu büyük üzüntüye sürükler. Tüm evrenin yıkılıp yok olmasını dileyen Tak Dong Kyung ‘un karşısına insanlardan bıkmış olan Myeol Mang çıkar. İnsanlığın yıkımı için olan dileğini sesli bir şekilde söylerse yaşayacağı 100 gün acı çekmeyeceğini söyler. Eğer anlaşmayı bozacak olursa ölecek kişinin kendisi değil de o an en çok sevdiği kişinin olacağını söyler. Böylelikle 100 günlük anlaşma başlar. Her gece yarısı Sindirella gibi kolundaki bileklikle şarj olmak zorundadır.

Yorumu:

Başlangıçta tam bir dramaydı. Fakat dizi ilerledikçe senaryosu itibari ile gelişmeleri merak ettirir cinsten ilerledi. Bazı bölümler üzücüydü. Fakat izlenmeye değer bir dizi. Tüm ekibin oyunculuğu iyiydi. Özellikle Park Bo-Young ve Seo In Guk’un uyumları çok tatlıydı. Kamera arkası videoları da izlerseniz çok keyifli olduğunu göreceksiniz. Seo In Guk, sizi çok güldürecek.

Yazan : Benna Shi

Doom at Your Service Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kwon Young-Il
Senarist: Im Meari
Yapım Şirketi:  Studio Dragon, Studio&NEW
Yayıncı: tvN
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 10 Mayıs 2021 – 29 Haziran 2021
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina