hello-me-dizi-posteri

Hello, Me! Konusu ve Yorumu

Hello, Me! | 안녕? 나야!
Tür: Romantik, Komedi, Fantastik/Bilim Kurgu
Oyuncular:  Kim Young Kwang, Choi Kang Hee, Lee Re, Eum Moon Suk, Ji Seung Hyun, Kim Yong Rim, Kim Yoo Mi

Günümüzde  birçok insanı ilgilendiren laktoz intöleransı hastalığına  vurgu yapan bu diziyi çocuklarınızla birlikte gönül rahatlığı ile izleyebilirsiniz.

Özellikle Pinocchio dizisinden hatırlayacağımız Kim Young Kwang diziye ayrı bir renk katmış.

Lee Re, dizide 17 yaşındaki Ban Ha Ni karakterini canlandırmaktadır.  Bu haliyle 37 yaşındakinin aksine çok neşeli, kendine güvenen, eğlenceli bir kızdır.

Han Yoo-Hyun (Kim Young Kwang)  zengin bir ailenin oğlu, ikinci nesil bir chaebol’dür. Zamanla bir yetişkin olmayı öğrenecektir. Babasının ona verdiği ceza sayesinde Joa Şekerlemeleri’nde çalışan Ban Ha-Ni ile karşılaşır.

Ahn So-Nee (Eum Moon Suk) dizide Ban Ha-Ni ile aynı lisede okumuş, laktoz intöleransı olan bir oyuncu olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Yang Do-Yoon (Ji Seung Hyun) dizide Han Yoo-Hyun’un kuzenidir. Joa Şekerlemeleri şirketinin varislerinden biridir.

Lee Hong- Nyeon (Kim Yong Rim) dizide Ban Ha-Ni’nin büyükannesini canlandırmaktadır. Torununu çok seven büyükanne bunama sorunları yaşamaktadır.

Oh Ji-Eun (Kim Yoo Mi) da dizide Ban Ha-Ni ile aynı lisede okumuş, Joa Şekerlemeleri’nde çalışan ve Yang Do-Yoon’un eşini canlandırmaktadır.

Konusu:

Ban Ha-Ni (Choi Gang Hee) 37 yaşında ailesi ve arkadaşları arasında pek önemsenmeyen, silik, özgüveni olmayan biridir.  Ablasının evinde ev işlerine yardım ederken, bir markette kalamar içeren bir  atıştırmalık ürününün maskotluğunu yapmaya başlar. Bir gün markete gelen bir çocuğun bu atıştırmalığı yemesi ile dizi eğlenceli bir hal almaya başlar.

Yorumu :

Ban Ha-Ni karakterini canlandıran Choi Kang Hee’yi daha önce hiç izlememiştim. Performansını çok beğendim. Özellikle Han Yoo-Hyun ile sağlıklı atıştırmalık yaptığı sahneler,  lisedeki dans gösterileri izlemeye değer diye düşünüyorum.

Kim Young Kwang ise Ban Ha-Ni’nin sevgisini kazanmak için onunla çalışıp ona “yaşlı kadın” diye hitap ederek sevimli bir karakter olmuş.

Babalarının iki kız kardeşe verdiği müge çiçeği içeren anahtarlık bence çok manidardı. Benim de bu diziden öğrendiğim zarafet temsili müge çiçeğimutluluğu tekrar bulma” anlamına gelmektedir. Ban Ha-Ni ve kardeşi de küçüklüğünü gördükten sonra mutlu bir kişiliğe dönüşmüşlerdir.

Kim Hye-Jung tarafından kaleme alınan “Fantastic Girl” adlı bir romandan uyarlanan 2021 yılı dizisi, romantik komedi türünde eğlenceli ve başarılı bir diziydi.

Yazan : Benna Shi

Hello, Me! Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Lee Hyun-Seok
Senarist: Kim Hye-Jung (roman), Yoo Song-Yi
Yapım Şirketi: Beyond J, Acemaker Movie Works
Yayıncı: KBS2, Netflix
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 17 Şubat 2021 – 8 Nisan 2021
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina