Inspector Koo Konusu ve Oyuncuları

Inspector Koo | 경이로운 구경이
Tür: Dram, Aksiyon, Gerilim, Komedi
Oyuncular: Lee Young Ae, Kim Hye Joon

Keyifli bir dedektif dizisi. Komik ama aynı zamanda ciddi suçları ve durumları ele alıyor. Dağınık fakat kabiliyetli bir dedektif ile ona yakın yetenekte zeki bir düşman arasında geçen başarılı yardımcı oyuncuların yer aldığı bir drama. İzlemeye başladığımda çok fazla beklentim yoktu. Konusu ilginç görünüyordu ve Lee Young Ae ile Kim Hye Joon‘un rol aldığını gördüm. Ama izlemeye başladığımda şaşırdım çünkü beklediğimden çok daha eğlenceli ve ilginçti.

Konusu:

Kocasının ölümünden sonra yalnız kalan eski polis Koo Kyung Yi 40’lı yaşlardadır. Akıllı bir kadın olan Koo Kyung Yi, bir sigorta şirketinde çalışan arkadaşının ısrarıyla sigorta müfettişi olarak çalışmaya başlar. Genellikle zamanını  evde bilgisayar başında geçirir. Ancak  ta ki aldığı bir davaya kadar.

Sigorta şirketi, Koo’dan  kayıp olan bir adamı araştırmasını ister.  Sigorta şirketi, tazminat ödememek için olayın  intihar olduğu üzerinde durmaktadır.

Koo Kyung Yi; bilgisayar oyundan tanıdığı Noel Baba lakaplı oyuncuyu yanına alarak kayıp kişinin bulunduğu kasabaya gider. Amacı  önceleri  ölen adamın intiharını kanıtlamaktır. Ancak  daha sonra işler iyice karışır. Kasabada peş peşe olan seri ölümler Koo’yu  şüphelendirmeye başlamıştır.

Hatta bu şüpheler onu  5 yıl önce vefat eden eşinin  ölümüne kadar götürecektir. Ayrıca  Song Yi Kyung adlı genç kız ile yollarını kesiştirecektir.

Yazan : Stella Shin

Yorum :

Müfettiş Koo şaşırtıcı derecede tuhaf, karanlık ve bu yıl izlediğim en iyi araştırma dizilerinden biri. Hikaye olağanüstü, oyunculuk harika, müzik akılda kalıcı ve iyi yapılmış. OST’ler dizinin temposuna iyi uyum sağlamış. K-drama müziklerini ve hatta K-pop’u hiç önemseyen biri değilim, ama ilk bölümü izlediğimden beri aralıksız OST dinliyorum. TRPP’in  Yeah (Round And Round) şarkısı dinlerken gülümserken buldum kendimi. Sinematografi de gözünüze çarpıyor insanın.

Gerçekten kadınlar tarafından yönlendirilen bir K-dramı görmek insanı heyecanlandırıyor.

Müfettiş Koo (Koo Kyeong Yi)  bir kahraman, Na Ja Hee  (Kwak Sun Young) ise havalı kadınlarından biri. Ama özellikle psikopat ve rüya kızı “K” ya da  Song Yi Kyung gözüme çarptı. Zekiydi ve tuhaf bir karanlık karakter olarak rolünü mükemmel bir şekilde yaptı. K ve Koo arasındaki kimya kesinlikle hoşuma gitti.

Sonuçta iki kadın liderimiz Lee Young Ae (Müfettiş Koo) ve Kim Hye Joon mükemmeldi.

Başladığımda ortalama olacağını düşündüğüm bir drama, ama gerçekten keyifliydi ve 2021’deki en iyi dizilerden biriydi.

Inspector Koo Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Lee Jung Heum
Senaryo: 
Sung Cho Yi
Yapım Şirketi: JTBC Studios
Yayıncı: JTBC, Netflix
imdb: –
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2021
Yayın Tarihi: 30 Ekim 2021 – 12 Aralık 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi&Pazar – 22:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina