love-ft-marriage-and-divorce-dizi-posteriLove (ft. Marriage and Divorce) 1 Konusu ve Yorumu

Love (ft. Marriage and Divorce) | Marriage Lyrics and Divorce Music | 결혼작사 이혼작곡
Tür: Dram, Romantik
Oyuncular: Sung Hoon, Lee Ga-Ryung, Lee Tae-Gon, Park Joo-Mi, Lee Min-Young, Jun Soo-Kyung, Jeon No-Min

Love (ft Marriage and Divorce) aynı radyo programında çalışan üç kadın ve ailelerini konu alıyor. Kadınlar iyi evlilik hayattaki en büyük şanstır noktasında hem fikirler.  Ancak çok mutlu görünen evliliklerinin arkasında farklı hikayelerin olabildiğini  bize gösteriyorlar. Aile içi ilişkileri analiz etmek için keyifli bir dizi. Hatta benim gibi Koreli kadınların  moda anlayışı, güzellik ve bakım konularına meraklılar için de ideal.  Yani moda dünyasından esintiler de içeriyor. Özellikle Boo Hye-Ryung karakterini canlandıran Lee Ga-Ryung‘ın  kıyafet, çanta ve takıları ile oluşturduğu kombinler görülmeye değer.

Konusu:

Bir avukat olan Pan Sa-Hun, kendisinden büyük olan Boo Hye-Ryung’a (Lee Ga-Ryung) aşık olmuştur. Boo Hye-Ryung ile üç yıldır evlidir ve çocukları yoktur. Bir radyo istasyonunda DJ olarak çalışan Boo Hye-Ryung çok güzel, bakımlı bir kadındır. Üstelik davul çalmaktadır. Kendine çok güvenen Hye- Ryung eşine ve ailesine hiç aldırış etmemektedir. Taa ki kocası spor salonunda tanıştığı kişi ile yaşamak isteyene kadar. Bu kişi Lee Min Young tır. Çince çevirmendir ve çocuğu olamadığı için eşinden boşamıştır. Zaman onlara çok güzel mucize verecektir.

Bir hastanenin nöropsikiyatri bölümünde yönetici olarak çalışan Shin Yoo-Shin, Sa Pi-Young (Park Joo-Mi) ile evlidir ve ona karşı oldukça tatlı bir kocadır. Kendisine bakmayı ve genç görünmeyi seven üvey annesine olan düşkünlüğü oldukça dikkat çekicidir. Üvey anne Kim Dong- Mi (Kim Bo-Yeon) da Shin Yoo-Shin ile daha yakından ilgilenmek için babası ile evlenmiştir.  Bu durum zamanla karısı  Sa Pi-Young ‘un dikkatini çeker. Bir radyo şovunun yapım yönetmeni olan Sa Pi-Young, evine, kızına ve kocasına karşı her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır. Onu da annesini babasının ölümünden  sorumlu tutmaktaktadır.  Mutlulukları eşinin uçak yolculuğunda tanıştığı bir kızla ilişki kurmasına kadar devam eder. Bu kız A Mi (Song Ji-in) genç bir modeldir.

Program yazarı olan Lee Si-Eun (Jun Soo-Kyung) eşi için zengin ailesine karşı gelerek onunla evlenmiş, kendini eşi ve çocuklarına adamıştır. Yıllarca kendine bakmayıp eşini mutlu etmeye çalışır, ama sonunda eşi ondan boşanmak istemektedir. Eşi Profesör Park Hae- Ryoon (Jeon No-Min) dizide Sun Jin Üniversitesi’nde tiyatro ve sinema bölümünün dekanıdır. O da bölümüne gelen biri ile duygusal bir sürece girer.

Yorumu:

Ben diziyi bayağı sürükleyici buldum. Aynı yerde çalışan üç farklı kadının da eşleri ile yaşadığı problemler, aslında bana olmaz derken kendi ailelerinde de aynı durumlarla karşılaşmaları ve bu sürece verdikleri tepkiler izlenmeli derim.

Birbirlerinin dertlerini dinleyip “kesin senin kocan aldatıyor” yorumunu yapan bu üç kadının da aslında aldatılan durumunda olmaları, bu  işin ne güzellik ne başarı ne zenginlik ne de genç olmaları ile alakalıdır. Esas olan erkeklerin akıllarının kolayca çelinebilmesi, zamanla farklı  kişilere ilgi duymaları, onlar için fedakarlık yapan kadınları unutmaları tüm dünya kadınları için aynı şekilde yaşandığı gerçeğini göstermekte.

Boo Hye-Ryung’ın davul çaldığı sahneler hem göze hem de kulağımıza hitap ettiği için oldukça keyifliydi.

Shin Yoo-Shin’in A Mi’ye başlangıçta sadece yardım etmesi, ona  “oppa” (ağabey) diye hitap etmesi aralarında birşey olmayacağı hissini verse de o da güzel karısını aldatmaktan geri kalmadığı gibi herkesi en ince ayrıntısına kadar idare etmesi etkileyiciydi.

Pan Sa-Hun’un babasının ilk aşkı Dong- Mi’yi unutamayıp bu adı köpeğine vermesi ve köpeğini eşinin kıskanması sahneleri oldukça eğlenceliydi.

Korelilerin gebelik rüyalarına inanmaları da bana ilginç geldi.

Dizi müziklerinden  özellikle “Dead Inside” ve “Memory” oldulça iyi.

Sonuç olarak sizin de diziye şans vermenizi tavsiye ederim.

Yazan : Voice Ryeon

Love (ft. Marriage and Divorce) Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Yoo Jung-Joon, Lee Seung-Hoon
Senarist: Im Sung-Han
Yapım Şirketi: Chorokbaem Media, Jidam
Yayıncı: TV Chosun, Netflix
imdb: 6.6
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 23 Ocak 2021 – 14 Mart 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina