mine-konusu-posteriMine Konusu ve Yorumu

Mine | 마인
Tür: Dram
Oyuncular: Lee Bo-Young, Kim Seo-Hyung, Cha Hak-Yeon

Kadınların gücü, zarafeti, letafeti, naifliği, zekası ve güzelliği. Hepsi bu dizide mevcut. Benim gibi Lee Bo Young’un hayranlarını ekran başına davet ediyorum. Netflix’de gösterimde olan dizi, gerçek benliklerini bulmak için dünyanın önyargılarını aşan güçlü ve hırslı iki kadını konu alıyor.

Aktris olarak Lee Bo Young,  Kim Seo Hyung ve Ok Ja Yeon‘a BAYILDIM. Her açıdan harikaydılar. Kendi rollerinde dikkat çekici bir performans sergilediler. Öyle ki onlardan başka hiçbir karakter veya oyuncu öne çıkmadı.

Lee Bo Young ve Kim Seo Hyung, zarif oldukları kadar güçlü, kendi ayakları üzerinde duran iki kadın rolündeydi. Kardeş ve arkadaş olarak hep birbirlerinin yanındaydılar. Gerektiğinde sert, gerektiğinde de kibardılar.

Öğretmen Bayan Kang Ja Kyung’u canlandıran Ok Ja Yeon da  dizideki önemli diğer bir kadındı. Özellikle endamıyla kendisini hep beğenmişimdir. Kayınvalide rolündeki Park Won Sook’un yemekle ilişkisi ve yeme tarzı korkunçtu. Ayrıca ne zaman Seo Hee Soo ve Han Ha Jun sahneleri olsa çok eğlendim. Tam bir anne-oğul ilişkisini sergilediler. Bana oldukça sıcak ve sevimli geldi. Han Ha Jun’u karekterize eden  Jung Hyun Joon da çok sempatikti.

Konusu:

Eskiden popüler bir oyuncu ama evliliği için oyunculuk kariyerinden vazgeçen Seo Hee-Soo, Hyowon Group’un ikinci oğlu ile evlidir. Evliliği için oyunculuk kariyerinden vazgeçmiştir.

Oldukça zengin bir ailenin kızı, kibar ve zeki bir kadın olan Jung Seo-Hyun ise Hyowon Group’un ilk oğlu ile evlidir.

Eşlerinin çocuklarına üvey annelik yapan  ve aynı evde yaşayan bu iki kadın zenginliğin ihtirasıyla mücadeleye başlar.

Yorumu:

Zengin aileler ve tehlikeli sırlarını ele alan dizileri sevenlere tavsiye ederim. Gizemi var ama gerilim çok fazla değil.

Dizide dikkatimi çeken hatta hoşuma giden şey,  kadınların ilişkileri oldu. Güçlü kadınların birbirlerini  desteklediklerini görmek önemli bir detaydı. Ayrıca ilk kez bir k-dramada lezbiyen aşk hikayesine rastladım. Oldukça hassas ve güzel işlenmişti.

Çekim yerleri, mekanların kalitesi özellikle üst sınıfın yaşadığı konforu gözler önüne sermesi açısından başarılıydı. Estetik gayet iyiydi. Oyuncu kadrosunun kıyafetleri ve muhteşem moda anlayışı büyük bir alkışı hak etti. Her şey gerçekten ayrıntılı ve benzersizdi.

Sonuç olarak, çok eşsiz bir senaryo olmamasına karşın diziyi iyi yapan üç kadın karakter ve

“Her şeyini kaybetsen de kendini sevebilme yeteneğini asla kaybetmemen gerektiğini” vurgulamasıydı.

Mine Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Lee Na-Jeong
Senarist: Baek Mi-Kyeong
Yapım Şirketi: Studio Dragon, JS Pictures
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021
Yayın Tarihi: 8 Mayıs 2021 – 27 Haziran 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina