Moonshine Konusu ve Oyuncuları

Moonshine | When Flowers Bloom, I Think of the Moon | 꽃 피면 달 생각하고
Tür: Tarih, Romantik, Komedi
Oyuncular: Hyeri, Yoo Seung Ho, Byeon Woo Seok
Joseon tarihinin en güçlü yasaklarının olduğu dönemde geçen dizi, alkol yasağı yasasının yürürlüğe girdiği dönemin sonlarında dürüst ve zeki bir subay olan Nam Young, fakir aristokrat kadın Kang Ro Seo ile prens Lee Pyo arasında geçen hikayeyi ele almaktadır.

Gizli bir alkol deposu önünde karşılaşmaları hayatlarına mal olan sırların sahibi yaparken aynı zamanda onları birbirine kenetleyecektir.

Karakterler:

Kang Ro Seo (Hyeri), ailesinin geçimini ve borcunu ödemek için çok çalışan aristokrat bir kadındır.  13 yaşına kadar varlıklı bir şekilde büyüyen bu kadının ailesinin durumu maddi olarak kötüleşir. O da annesinin ilaçları ve kardeşinin kitap paralarını kazanmak için çok çalışmak zorunda kalır. Belli bir zaman sonra alkol ile para kazanmanın yöntemini bulur.

Nam Young (Yoo Seung Ho), Saheonbu(Genel Müfettiş Bürosu) için çalışan dürüst ve zeki subaydır. Çekici, çalışkan ve ısrarcı biridir. Bir gün başarıya ulaşmak için memleketinden ayrılır.  Bir Saheonbu subayı olarak göreve başladığında ilk işi alkol yasağını ihlal edenleri tutuklamaktır. Ama Kang Ro Seo ile tanışınca işler onun için değişir.

Lee Pyo (Byeon Woo Seok), kanuna isyan eden veliaht prensdir. Alkol bağımlısı olduğu için alkol yasak olduğu dönemde daha saraydan içki içmek için çıkar. Krallığın başına dert olur.

Han Ae Jin (Kang Mi-Na), soylu bir ailenin tek kızıdır. Zarif bir çevrede büyüyen, inatçı bir karakterdir. yakışıklı bir erkek ile evlenmek istemektedir.
Moonshine Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Hwan In Hyuk
Senarist: Kim Joo-Hee
Yapım Şirketi: –
Yayıncı: KBS2
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021-2021
Yayın Tarihi: 20 Aralık 2021 – 15 Şubat 2022
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi – Salı
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina