nevertheless-2021-dizisi-konusu-posteriNevertheless Konusu ve Oyuncuları

Nevertheless | I Know But | 알고있지만
Tür: Dram, Romantik, Gençlik
Oyuncular: Song Kang, Han So-Hee

İnstagramda sık sık yaptığımız tavsiye oylamalarında çok yüksek puan almamış olsa da ben bu diziyi gerçekten bir solukta izledim. Daha çok diziyi paylaşabilmek adına dizileri ikinci kez izleyemiyorum ama yeniden izlenir dediğim dizilerden biri oldu. Senaristi Jung Won’un ikinci dizisiymiş. İlk dizisi Dating Class’da yine üniversite öğrencilerinin aşk hayatları üzerine yazılmış.

Nevertheless üniversite öğrencisi olan bir kadın ve erkeğin gözünden imkansız! denilen bir aşkı anlatıyor. Okulun yakışıklı ama bir o kadar ilişki kavramına uzak erkeği ile geleneksel ilişki kavramına inanan kadının yaşadıkları ele alınmış.

İkisinin yaşadıklarını daha çok Yoo Na Bi’nin duyguları üzerinden dinliyoruz. Dinliyoruz diyorum çünkü dizi boyunca sık sık hislerini anlatıyor.  Park Jae Eon’un düşüncelerini ise artık dizinin sonuna yaklaştığımızda öğreniyoruz. Bakalım tahminleriniz tutacak mı?

Tamamen üniversite öğrencilerinden oluşan arkadaş gruplarının hayatı ele alınan dizide Yoo Na Bi’nin sınıf arkadaşları dizinin izlettiren bir diğer unsuru. Oh Bit Na’nın Japon animelerimi andıran saçlarına ben bayıldım.

Konusu:

Dizi, Jung Seo tarafından kaleme alınan ‘I Know But’ adlı bir webtoondan uyarlamadır.

Yoo Na Bi üniversitenin Sanat Fakültesinde okumaktadır. Heykel Bölümünde okuyan genç kadın bir süredir birlikte olduğu erkek arkadaşının kendisini aldattığını, üstelik sergilenen bir eserinin ilişkilerinin mahrem konularından esinlendiğini öğrenir. Bölümünün bir alt sınıfında okuyan Park Jae Eon ise neşeli ve sempatik bir kişiliğe sahiptir. Flört etmeyi sevmesine rağmen ilişkileri bir zaman kaybı olarak görmektedir.

Erkek arkadaşından ayrılan Yoo Na Bi bir barda oturmaktadır ve Park Jae Eon ile  karşılaşırlar. Kelebeklere karşı özel bir ilgisi olan Jae Eon’un ensesinde kelebek dövmesi vardır. Na Bi’nin anlamı kelebek olan genç kadın ile kelebeklere karşı özel bir ilgisi olan Jae Eon’un  tesadüfen! karşılaşması ilişkilere bakışı çok farklı olan bu iki genci farklı bir ilişkiye sürükler.

Yorumu :

Bu yılın beni etkileyen dizilerinden biri olduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirim. Haliyle bölümleri ardarda izledim. Yoo Na Bi’nin dilinden anlatılsa da ben daha çok Park Jae Eon’un duygularını ifade etmekte yaşadıkları üzerine takıldım. Kendi iç dünyasında yaşadıkları ile dışarıdan görünenlerin aynı olup olmadığını dizi boyunca sorguluyorsunuz. Haliyle tahmininizin doğru olup olmadığını görmek için diziyi bitiriyorsunuz.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde eğer islediyseniz Love Alarm 2 kabusu geri mi geliyor diye düşünmedim değil. Kore dizilerine fazlasıyla aşinaysanız bu konuyu mutlaka duymuşsunuzdur. Bu dizi için fazla spoiler vermeden belirteyim olay kurgusu hayal kırıklıklarınızı kısmen tolere ediyor.

Farklı bir tarz olduğu için klasik romantik dizi severleri ne kadar etkiler kestiremesem de, konu ve anlatım olarak beğendiğim bu diziye bir şans vermenizi öneririm.  Hem Güney Kore’nin üniversite hayatı hem de üniversitede yaşanan ilişkilere hızlı bir göz atmak isteyenler için de bir seçenek olacaktır.

Nevertheless Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kim Ga-Ram
Senarist: Jung Seo (webtoon), Jung Won
Yapım Şirketi: –
Yayıncı: JTBC
imdb: –
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2021
Yayın Tarihi: 19 Haziran 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina