now-we-are-breaking-up-konusu-posteri

Now, We Are Breaking Up Konusu ve Oyuncuları

Now, We Are Breaking Up | 지금, 헤어지는 중입니다
Tür: Dram, Romantik
Oyuncular: Song Hye-Kyo, Jang Ki-Yong, Choi Hee-Seo, Kim Ju-Hun

Moda dünyasında geçen bir aşk hikayesini ele alan dizi herkesin karşı olduğu bir ilişkiyi yürütmeye çalışan bir çifti anlatıyor.  Yıllar önce abisiyle kısa bir ilişki yaşayan kadına aşık olan genç adam hem sevdiği kadını hem de ailelerini bu ilişkiye inandırmak için çabalıyor. Başarılı olacak mı? İzleyip görelim.

Jang Ki Yong,  bir diğer dizisi Search www’de olduğu gibi kendisinden 10 yaş büyük ve bir gecelik ilişkiyle başlayan aşkının peşinden giden bir karakterde. Sonu belli bile olsa bugün yaşanılanların önemli olduğunu vurguluyor.

Ha Young-Eun ise daha gerçekçi ve toplumun baskıları ile bocalayan bir kadın. Aşkı ve doğruları arasında gelgitler yaşıyor.

Dizi oldukça ağır tempolu sahneler içeriyor. Kore dizilerinin temposuna alışkın olduğum için bu sahnelere ilk başta alışamadım. Yaşadığı çelişki nedeniyle harekete geçemeyen Ha Young Eun’un sahneleri bana biraz uzun geldi.

Güney Kore’nin ilişkiler konusundaki tabuları ve kırmızı çizgileri sık sık karşımıza çıkıyor. Özellikle ailelerin evliliklerde ne kadar söz sahibi olduklarını yeniden izliyoruz. Bir de Güney Korelilerin büyük aşklarda kaderin insanları birbirine sürüklediğine olan inançlarını yine görüyoruz.

Kore dizilerinde sıkça rastladığımız üç yakın kadın arkadaşın aşkları, ilişkileri, evlilikleri konusu bu dizide de yer alıyor. Her birinin farklı tarzda yaşadığı ilişkiler ele alınmış.

Konusu:

Yeteneği ile başarı kazanan Ha Young Eun on yıl önce Fransa’da moda eğitim almıştır. Eğitimi sırasında karşılaştığı bir genç adama olan aşkı yüzünden oradaki teklifleri reddederek ülkeye dönmüş ve eğitimine yardımcı olan ailenin şirketinde çalışmaya başlamıştır. Aradan geçen on yıla rağmen kendisini bir anda terk eden adamı unutamamıştır. Bu yüzden ilişkilere sıcak bakmamaktadır.  Bir moda fuarında günübirlik bir ilişki yaşar. Ertesi gün yeniden karşılaştıklarında amatör fotoğrafçı olduğunu zannettiği genç adamdan son dakika iptal olan fotoğraf çekimlerini yapmasını ister. Geceyi birlikte geçirdiği kadını ilgi çekici bulan Yoon Jae- Guk teklifi kabul eder. Ülkede kısa süreliğine bulunan Jae Guk aslında yaşadığı şehir olan Paris’te ve Avrupa’da aranan bir moda fotoğrafçısıdır.  Ha Young Eun’a olan ilgisiyle ülkesinde bir süre daha kalmaya karar veren Yoon Jae-Guk genç kadının abisinin on yıl önce nişanlısını aldattığı kadın olduğunu öğrenir.

Karakterleri:

Modayı yakından takip eden zeki bir kişiliğe sahip Ha Young-Eun, bir moda markasının tasarım ekibinin yöneticisidir.

Zekası ve görünüşü ile herkesi kendisine hayran bırakan Yoon Jae-Guk, zengin ve popüler bir serbest fotoğrafçıdır.

Ha Young-Eun’un liseden arkadaşı olan Hwang Chi-Sook, bir moda markasının tasarım ekibinin müdürüdür.

Seok Do-Hoon ise PR şirketinin yetenekli CEO’sudur.

Yorumu :

İlk başlarda konu oldukça ilgi çekici ve hareketli.  Bunda Jang Ki Yong’u seviyor olmam da etkili olabilir. Başroller olarak uyumlarının mükemmel olduğunu söylemek biraz zor.  İmkansız aşk konulu dizinin dram etkisi bazı sahnelerdeki uzatmalarla verilmiş. Mükemmel olduğunu düşünmeseniz de hikaye bir süre sonra sizi sarmalıyor ve izlettiriyor.

Now, We Are Breaking Up Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Lee Gil-Bok
Senarist: Je-In
Yapım Şirketi: Studio S
Yayıncı: SBS
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021
Yayın Tarihi: 12 Kasım 2021 – 1 Ocak 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cuma – Cumartesi
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina