penthouse-2-dizi-posteri

The Penthouse 2 : War In Life Konusu ve Yorumu

The Penthouse 2 : War In Life | 펜트하우스 2
Tür: Dram, Gerilim, Gizem
Oyuncular: Eugene, Lee Ji-Ah, Kim So-Yeon, Uhm Ki-Joon

The Penthouse  tam bir makjang drama türüne örnek. Karmaşık ilişkiler, suçlamalar, tanınmaz değişimler, yakalanmayan suçlular. Üstelik hepsi burada. Entrika, ihtiras, yasak aşk, cinayet, kan ve sırlarla dolu ilmek ilmek dokunmuş izlenmeye değer.

Dizi yine bir kızın felaket görüntüleri ile merdivenlerden yuvarlanması ile başlar. Bu kız kimdir? Sorusunu kafamıza soktuktan sonra  dizinin prima donnası Cheon Seo-Jin’in muhteşem 20. Yıl konseri ile başlar. Konserdeki performansı herkesi büyüler. Fakat  ses tellerinden rahatsız olan Cheon Seo-Jin bunu nasıl başarmıştır?

Konu:

İlk sezonda karakterleri tanımıştık. Tabi bazı gidenler ve gelenler de oldu. Şöyle bir göz atalım.

Joo Dan-Tae bu sezonda daha da güçlü olmak adına Cheon Seo-Jin ile evlilik planları yapar. Amacı  Cheon Seo-Jin’in şirketleri ile de birleşim yapmaktır.  Zenginlik ve güç düşkünü olan bu adam önüne çıkan her şeyi yok etmekten kaçınmayan biridir. Yaptığı kötülükleri planlı bir şekilde örterek hep akıllı adamı oynar. Ama ondan daha akıllı karakterler de var.

Shim Su- Ryeon ilk sezonun finalinde  öldürüldü. Kendisi JooDan Tae’ye göre  daha öngörülü ve bir o kadar da sürprizlerle dolu bir kişi. 2. Sezonda  Ma Ae Gyo, ikizlerin biyolojik annesi olarak karşımıza çıkar. Özellikle iyi oyunculuğunu izlemek adına güzel bir katkı oldu.

Oh Yoon-He’ nin sırlarla dolu geçmişi bu sezonda biraz daha ortaya çıkıyor. Gençliğinde Ha Yoon-Cheol ile ilişkisi, ikisinin de intikam almak istemesi,  onları daha çok birlikte görmemize neden oluyor. Başlangıçta kader onlardan yanadır. Ama her ikisini de çok üzücü günler bekler.

Cheon Seo-Jin bu sezon ilk sezondaki gibi güçlü bir imaj çizemiyor. Joo Dan Tae ile nişanlaması ona iyi gelmiyor. Annesi ve kız kardeşinin şirket hisselerini isteyerek onu dışlamaları, sesindeki rahatsızlık sebebi ile Oh Yoon-He’ye muhtaç olması, kızının başına açtığı dertler ve Joo Dan Tae’nin uyguladığı şiddet onu çok sarsar.

Ha Eun- Byeol bu  sezon daha çok dikkat çekiyor.  Oysa aynı annesine benzer huyları, öfkesi, hırsları için her şeyi yapabilmesi Cheon Seo-Jin’in gölgesinde yetiştiğinin göstergesidir.

Logan Lee ise bu sezon daha çok işlerin içinde. Min Sol A’ya kemik iliği nakli için kendini borçlu hisseden Logan, onun katilini bulmak, ondan kız kardeşinin intikamını almak için çok çalışır.

Yorum:

Uzun zamandır hiç bu kadar sürükleyici bir dizi izlememiştim. Her bölümün sonunda bir sonraki hamleleri düşünmek ve düşündürülmesi dizinin oldukça başarılı olmasının göstergesi.

Dizinin çekildiği yerden yani Penthouse’dan bakınca Seul’ün güzelliği beni çok etkiledi. Karşınızda Lotte World Tower, yanında Namsan Kulesi. Gecesi gündüzü ayrı güzel çekimler.

Min Sol A’nın katilinin bulunması için çıkılan yolda, hikaye akışı oldukça karışık ve yorucu. Her bölüm kim kimin arkasından ne iş çevirecek, geçmişteki ilişkileri nasıl, bu zamana yansıyacak  diye bekliyorsunuz. Ayrıca öldü zannettiğimiz karakterlerin hiç ummadığımız şekilde ortaya çıkmaları seyirciyi daha merakla izlemeye teşvik ediyor.

Shim Su Ryeon ve Ma Ae Gyo karakterlerini canlandıran Lee Ji-Ah’ın her iki rolde de çok iyi oynadı.

‘Zengin olma isteği hiç biter mi? Penthouse’un 100. katında yaşasan bile daha fazlasını istersin’ kafasında olan Joo Dan-Tae ve Oh Yoon-He ‘yi “shiplemeden” edemem. İkisi birbirine çok yakışıyor.

Hatta müziklerden söz etmeden de geçemem. Rona’nın seslendirdiği “Tornami a vagheggiar”, Oh Yoon-He’nin  Cheon Seo-Jin’in 20. Yıl konserindeki olağanüstü fa notasını vurguladığı Una Voce Poco Fa eserleri sayesinde bol bol keyifli operalar dinledim.

  1. sezonu izlemek için sabırsızlanıyorum.
Yazan : Voice Ryeon

The Penthouse 2 : War In Life Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Joo Dong-Min
Senarist: Kim Sun-Ok
Yapım Şirketi: Studio S, Chorokbaem Media
Yayıncı: SBS
imdb: –
Bölüm Sayısı: 13
Sezon: 2
Yapım Yılı: 2021
Yayın Tarihi: 19 Şubat 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina