Alchemy of Souls Konusu ve Oyuncuları

Alchemy of Souls | Return (2022) | 반환
Tür: Tarih, Komedi, Romantik, Dram, Fantezi
Oyuncular: Lee Jae Wook, Jung So Min, Yoo Jun Sang, Oh Na Ra, Jo Jae Yoon 

Bedeni mi yoksa ruhu mu seviyoruz? Yanıtı basit gibi dursa da diziyi izleyince cevaplamak o kadar da kolay olmuyor. Dizinin sıkı takipçilerini şimdiden ikiye bölen bu sorunun cevabını 2. Sezonda Güney Korelilerin yorumuyla izleyeceğiz. Ancak herkesi memnun edecek bir yanıt çıkar mı diye de merak etmiyor değilim.

Son dönemin en iyi fantastik tarihi dizisi Alchemy of Soul herkesin severek izleyebileceği bir dizi.

İzleyicilerini büyücülerin inanılmaz dünyasına götürüyor. Seçilmiş ailelerin yönetiminde olan Songrim büyünün yalnızca insanlığın iyiliği için kullanılmasına izin veriyor. Ancak beden değiştirmeye yarayan taşın ortaya çıkmasıyla kara büyücüler, saray ve Songrim arasında taşı ele geçirme savaşı da başlamış oluyor.

When The Weather is Fine ile keşfettiğim Lee Jae Wook beğendiğim oyunculardan. Jang Uk rolü için daha iyisi olamazdı. Partneri Jung So Min ise Mu Deok rolüyle bence dizinin en iyisi. Bedeninde Naksu’nun ruhunu taşıyan Mu Deok, iki karakteri konuşma tarzıyla ayrıştırmış. Hizmetçi rolünde konuşurken vurgulayarak ve yayarak saygı ekini (yo) eklemesi dikkatinizden kaçmayacak. Yılın çifti olabilirler.

Konusu:

Songrim’in lideri Jang Kang ölmek üzere olan kralın isteğiyle yasak olan beden değiştirmeyi kabul eder. Kral yeni bedeniyle Jang Kang’ın eşinden bir çocuk sahibi olur. Olayı kabullenemeyen adam oğlu olarak doğan Jang Uk’un enerji kapılarını kapatarak ortadan kaybolur. Babası Songrim büyücülerince öldürülen Naksu ise ıssız bir yerde suikastçı olarak bir adam tarafından büyütülür. Tek amacı babasının intikamını almaktır. Bir saldırısında köşeye sıkışan kadın son çare olarak beden değiştirir.

Karakterleri:

Jang Wook (Lee Jae Wook),  Daeho ülkesinde yaşayan ve Jang ailesinin asil ancak belalı genç efendisidir. Dillere destan doğum geçmişi tüm ulusun dilindedir. Öfkeli bir karakter olup dünyaya karşı memnuniyetsizdir. Ama Mu Seok ile karşılaşması yaşamındaki amacı belirler.

Mu Deok (Jung So Min),  özel bir savaşçı ve büyük bir suikastçıdır. Karizmatik ruhludur. Jang Wook’un hizmetçisidir. Gizliden gizliye ona dövüşmeyi öğretir.

Seo Youl (Minhyun),  Seo ailesinden gelen dahi prensdir. Zeki ve karizmatiktir. Dövüşe becerisi vardır. Herhangi bir arzusu yoktur. Ama  gizemli bir kıza karşı saf duyguları vardır.

Go Won (Shin Seung Ho), Daeho’nun veliaht prensidir. Sadece ideali cömert ve yardımsever bir kral olmaktır.

Park Jin (Yoo Jun Sang),  Daeho ulusunun en büyük şirketi olan Song Rim’in başkanıdır.  Doğuştan lider özelliğe sahiptir. Büyük saygı görmektedir. Karizmatik ve kusursuz  bir liderdir.

Kim Do Joo (Oh Na Ra), Jang ailesinin evinde kahyadır. Her şeyle ilgilenen geniş fikirli ve güçlü bir kadındır.

Jin Mu (Jo Jae Yoon),  devlet dairesi Cheonbugwan’ın başkan yardımcısıdır. Kötü hırslarını gizler. Böylece hükümet görevine yükselir. Amacı tüm hayallerini  gerçekleştirmektir.

Yorumu :

Jang Uk’un Songrim’in köklü ailelerinden gelen arkadaşları Seo Yul, Park Dang Gu, çocukluğundan beri ona bakan Kim Do Ju, veliaht prens Go Won, Park Jin, Üstad Lee, Jin ailesi ve Jin Mu. Favorilerimizi seçmek için diziyi izlememiz gerekiyor.

Çok söze gerek yok. İzleyin, izlettirin. Bu arada 2. sezonun 10 Aralık 2022’de başlayacağını da hatırlatmış olayım.

Alchemy of Souls Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Park Joon Hwa
Senarist: Hong Jung Eun, Hong Mi Ran
Yapımcı:  tvN, Netflix
imdb: 8.8
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2021-2022
Yayın Tarihi: 18 Haziran 2022 – 21 Ağustos 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi, Pazar 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina